| Annonnimma561856485 a întrebat:

big grin Deci, sa incep cu inceputul. Am 14 ani. Majoritatea prietenelor mele...adica toate de fapt au avut sau au iubiti. Eu sincera sa fiu nu am avut nici primul sarut big grin laughing. M-au invitat saptaman asta doi baieti diferiti la o plimbare sau un suc dar nu am acceptat deoarece am un sentiment de "frica". Adica nu stiu de ce. Nu e din cauza printilor. Mama e de acord sa am prieten, iar tata e foarte entuziasmat sa-i prezint un baiat. Pur si simplu parca nu ma simt pregatita si m-as simti stanjenita sa merg. De multe ori stau si ma gandesc "oare e ceva rau?"; "oare sunt normala?". Ma simt ciudat sa stiu ca toate prietenele mele au prieteni iar eu sunt singura ramasa pe dinafara. Astept sfaturi si pareri. Fundita! big grin

6 răspunsuri:
| Emmeii a răspuns:

Bună.

Eştii foarte norocoasă să ai astfel de părinţi; eu am 16 ani şi ai mei cam strâmbă din nas de când au aflat că am prieten.

Oricum, nu ai nici un motiv să te simţi stânjenită. Tu fii tu însăţi şi sigur o să te placă. Nu trebuie să te comporţi într-un anume fel faţă de el, fii naturală şi spontană.

Dacă tu nu îl placi pe băiatul respectiv, nu trebuie să te întâlneşti cu el. Găseşte pe cineva care să-ţi placă, şi fizic şi moral şi vei vedea că restul va decurge de la sine. ^^.

Baftă la întâlnirile viitoare şi o seară bună să ai!

| maria999 a răspuns:

Hey...buna! Si eu am 14 ani si nu am un iubit stai linistita o sa avem noi timp toata viata de asa ceva.Eu una sunt multumita de starea mea de ''singuratate``.big grin

| Dariusuu a răspuns:

Ai 14 anişori draga mea, nu 24, trăieşte-ţi copilăria frumoaso.

Aşa să faci.

| AmaliaAmi a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa te simti rau, sau stanjenita.Pentru ca asa este viata.Pur si simplu.Si nu ar trebui sa iti fie frica, ar trebui sa mergi cu unul dintre ei la o plimbare.(^_^)...

| Annonnimma561856485 explică (pentru AmaliaAmi):

Pai sincer m-as duce. Da' faza e ca mi-e frica laughing. Nu stiu sa explic sentimentul big grin. Si daca va vrea sa ne sarutam? Ma fac de ras.

| MarryBlake a răspuns:

Salut,cu totii suntem diferiti si nu trebuie sa facem ceia ce fac altii. Pai pot sa-ti spun far rusine, ca am si eu 14 ani si nu mam sarutat niciodata.Imi este cunoscut acest sentiment.Ma linisteste gindul ca nu sunt pregatita, si cind voi fi imi v-a disparea acest sentiment.Cind v-a aparea un baiat de care o sa-mi placa, ma voi simti altfel.Prietenele mele la fel au prieteni, dar nu toate.Doar cele ce au un comportament nu prea bun, au si iubiti nesimtiti.Iar fete de genul nostru atrag alt tip de baieti, mai bun.Asa ca nu e nimic straniu si rau. Sper ca te-am ajutathappy