| Nameless a întrebat:

Majoritatea colegelor mele poarta machiaj in fiecare zi la scoala (rimel, creion, fard ). Desi am aproape 15 ani, nu ma pasioneaza asa ceva; foarte rar ma dau cu fond de ten, atat; probabil si pentru ca sunt f comoda: nu- mi place sa ma trezesc in fiecare dimineata mai devreme doar ca sa ma machiez. Recunosc, sunt si putin mai baietoasa de felul meu dar oricum... credeti ca sunt o ciudata?

6 răspunsuri:
| NoCharachter a răspuns:

Normal ca nu.straight face De ce sa fii? pentru ca nu te machiezi? Mai fata, decat sa fii o pitipoanca de aia, cu 3 tone de machiaj pe fata, mai bine o fata draguta, cu un pic de fond de ten si rimel. Eu asa cred. Uite, machiajul meu zilnic este: fond de ten si rimel. Se vede si frumos si nu merita sa te dai cu farduri peste farduri si sa devii tricolorulstraight face. Important e sa te simti tu frumoasa.:*

| Bibutzu a răspuns:

Buna!love struck

Nuuu!love struck Eu nu te consider "ciudata"!:p De fapt faci foarte bine deoarece nu te dai cu machiaj. sa stii ca cat te-ai machea... daca nu ai frumusete naturale nu are rost! Deci lasale pe colegele atle sa se boiasca cu toate prostiile oricum pe la 20 de ani iti garantez ca vor arata de 30! Cam asta e cu produsele de make-up.arati bine pe moment dar pe viitor pielea are de suferit. ca sa numai spun ca rimelul si creionul dauneaza ochilor!

Stai linistita! Nu esti o ciudata! Esti natura si uneori asta se apreciaza foarte muult!love struck

Puup!kiss

| Savy a răspuns:

E mai bine sa fi "ciudata" in felul asta, sa te simti bine in pielea ta, decat sa arati ca un clovn iar in cativa ani sa ai nevoie de tratamente speciale pentru a elimina/diminua efectele negative pe care le au comseticele.

| Muflă a răspuns:

Ești foarte tare dacă te simți bine în pielea ta și fără machiaj, nu înțeleg de ce ai fi ciudată... Eu sunt într-un fel "dependentă" de farduri pentru simplul fapt că n-am încredere în mine și cred că mai sunt o grămadă de fete în situația mea laughing

| Ciresikaaa a răspuns:

Nu pentru. ca al scoala nu se merge machiata.
stai linistita esti un model de urmat pentru. asfel de fetewinking

| wildstrawberry a răspuns:

Nuuu.Stai linistita.Nici pe mine nu ma preocupa astea...si nu ma machiez mai deloc. Fiecare face ce vrea si cand vrea.Esti frumoasa si fara toate fardurile si rimelurile.oh go on

XoXo.:X