| LolaMona a întrebat:

Mama a inceput sa ma enerveze in fiecare zi,constant. E o persoana toxica, dar nu am cum sa scap de ea, fiindca e mama.Ma obliga sa FAC ce vrea ea si nu ii pasa de mine. Imi tot spune ce bine asa arata langa un baiat pe care il stiu demult. Si pe telefon mi.am pus poza cu doua fete sarutandu.se,si cand a vazut,a inceput:sa stii ca EU platesc telefonul,nu ai voie sa pui poze cu fete...dar care e treaba ei? Ma agreseaza in fiecare zi cu tot felul de cuvinte,tipa,si imi vine sa dau cu chestii si sa le sparg. Si dupa cateva minute,ma intreaba iar ceva,de parca nimic nu s-a intamplat, dupa IAR incepe.si din cauza ei,nu stiu cum ma simt,ori sunt speriata, ori imi vine sa plang, say nu mai am chef de nmc...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce tupeu si pe maica-ta, auzi, sa te enerveze si sa te puna sa faci ce vrea ea!
Mai, eu spun sa o iei de par si sa dai cu ea de pamant, ca doar ea ar trebui sa asculte de tine, ca un copil destept si obraznic ce esti!

| gemeni6226 a răspuns:

Iti inteleg problema ai dreptate, foarte mare dreptate dar nu ai ce face daca soarta pe ea ti-a desemnat-o ca mama.Eu niciodata nu m-am bagat in asa ceva nici la fata mea nici la baiatul meu.Stiam cit de important e sa vrei sa fii prieten cu copilul tau si nu superior.Nu am fost mereu de acord cu ei mai ales cu fata dar am stiut ca nu duce la nimic bun daca impui cuiva ceva, ca nici mie nu mi-a placut niciodata.Dar eu am avut norocul sa am pe mama de prietena cu care pana ziua de azi ne intelegem bine pentru ca niciodata nu mi-a impus nimic si totdeauna m-a incurajat in toate.Si daca mi-a fost prietena buna nici nu am simtit nevoia sa fac prostii.Omul simte nevoia sa faca prostii numai daca niciodata nu e inteleasa si mereu i se impune ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic să te dai cu capul de ceva până te liniștești.
Apoi să pui mâna să faci ceva, stai ca un parazit.

| AndreeaStar33 a răspuns:

Mama ta este speriata din cauza ca crede ca te maturizezi si o sa iti faci de cap cand iti mai spune ceva incearca sa o ignori si sa taci cu cat o ignori se va plictisi sa te zapaceasca!