| TommoGirl a întrebat:

Mama nu ma lasa sa-mi fac facebook! Cum pot sa o conving ca nu este asa de periculos cum crede ea! Cel mai folositor si rapid raspuns...

Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

Pe de-o parte, mama ta are dreptate. Nu că ar fi periculos, dar nu ţi-ar folosi cu nimic mai mult decât mess-ul.
Vrei socializare? Sună-ţi colegii, întâlniţi-vă sau vorbiţi pe mess în cel mai rău caz.
Nici eu nu am cont pe FaceBook şi nu mă afectează cu nimic.
Are dreptate mama ta, poate fi periculos, datele tale pot fi luate foarte uşor de alţii.
Poate tu te iei după tot ce zic colegii tăi că,, Nu exişti dacă nu ai FB''. Nu e aşa. Te sfătuiesc să nu-ţi faci FacBook, mama ta ştie ceva de îţi interzice şi tu ar trebui să ai argumente destule din experienţa ta de viaţă cât să nu-ţi faci FaceBook.

7 răspunsuri:
| val18 a răspuns:

De unde stie mama ta ca tu iti faci fb?laughing fa-ti si gatahappy

| stella390 a răspuns:

Poti sa-i explici ca vrei sa-ti faci Fcebook ca sa te joci o groaza de jocuri noi si sa iei legatura repede cand ai o urgenta cu prietenii.Pe facebook poti sa il faci chiar numai pentru tine, adica sa nu vada nimeni, ca poti ignora persoane pe care nu le agreezi(supoti)
Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| TommoGirl explică:

Avand in vedere ca facebookul e online. daca cauti pe net despre cineva si are faccebook poate afla mama! deci...

| Andre3aCrystina a răspuns:

Spune-i ca o sa iti faci contul privat si pot sa iti vada pozele doar prietenii(carora le accepti tu cererile de prietenie) sigur va intelege.Sau daca nu il faci fara sa stie si gata cum s-a mai spus in raspunsurile anterioare laughing

| deiiu99 a răspuns:

Asculto!
Ea stie ce e mai bine.winking

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru TommoGirl):

Fa ti contul cu alt nume si nu mai afla nici bunica