| Acasel a întrebat:

Media din liceu mai conteaza la Ceva? Pentru absolvire la Facultate? Funda, Sure

Răspuns Câştigător
| Jacquelinor a răspuns:

Contează, doar media din clasele 11-12 la toate facultățile mai puțin medicina. Acolo nota de la bac și media se adaugă ca sutimi la nota din examenul de admitere. De exemplu, dacă media e 10 și la examen ai lat 8, 20. nota finală e 8, 30. Dacă media era 8, nota finală era 8, 28. Nu e mare diferență oricum, deci media din liceu nu prea contează. Tot ce trebuie să faci e să te străduiești să nu rămâi corigent.

4 răspunsuri:
| StefyBoy a răspuns:

Va valora, mai ales ca daca ai medii mari poti primi bursa pentru facultate, si daca nu ai medii bune, sa zicem ca facultatea ''x'' care e o facultate respectabila, tu chiar daca poti plati taxa nu te vor primi, funda?

| jess179 a răspuns:

Conteaza,bineinteles.Atunci cand intrii la facultate se i- a in calcul media de la bacaleurat, in special.Dar si mediile de la sfarsitul fiecarui an sunt importante.

| pieptdepuiprajit a răspuns:

Da, conteaza