| MomentanNuAmNume a întrebat:

Mereu am avut senzaţia că persoanele la care ţin îmi ascund ceva,că vor să mă folosească doar,făcând pe drăguţii un timp. că de fapt mă vorbesc pe la spate,şi că după ce observă că eu am încredere în ei, fără să ştiu de fapt ce mizerii fac, mă lovesc cu cea mai dureroasă chestie.NEPĂSAREA. credeam eu,însă încercam să alung gândul,fiind entuziasmată de faptul că,,m-am împrietenit". nu mai eram atentă la micile ( marile,de fapt ) detalii. povestea s-a repetat.din nou,şi din nou. sunt eu prea fraieră? m-am abţinut de nu ştiu câte ori să nu le dau un pumn în gură,să nu le spun tot adevărul,să nu le spun că de fapt nu sunt roata lor de rezervă,că nu sunt jucăria cu care se joacă atunci când au chef. dar n-am putut de fiecare dată. însă o dată mi-am dat drumul. pur şi simplu,nu mai suportam să ţin totul în mine. evident,cealaltă persoană,iritată de faptul că mi-am dat seama,făcea ca toţi dracii făcându-mă pe mine ( mda,tot eu) o prietenă falsă,care nu poate înţelege nimic şi pe nimeni. Ă?! nu mai înţeleg nimic. de nenumărate ori mi-am propus să fiu mai tupeistă, şi chiar dacă uneori mă doare, să pun punct atunci când cred că e nevoie. dar unii joacă atât de bine teatru încât crezi că s-au schimbat..halal prieteni... ce pot face, TPU?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg.Cum nimeni nu are un raspuns, am hotaat sa-ti scriu eu. Mai intai de toate incearca sa te iubesti pe tine, sa-ti placa viata si de tine insati. Apoi ar fi sa nu mai crezi ca cineva sau toti te vorbeste pe la spate.In tinerete, in lliceu si scoli, mai ales in ziua de azi, nu e seriozitate in amicitie, fii tu isati si arata ca ai cei 7 ani de acasa. Aratand asta, cred ca vei castiga respect si mai frumos, amice si amici care ii meriti.