| Ieusântanalfabet a întrebat:

Mereu m-am întrebat dacă exista somnambuli în adevăratul sens al cuvântului asa cum sunt prezentați la TV sau este doar un mit?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Sora unui coleg de scoala era somnambula, iar pana sa cunosc direct pe cineva care sufera de asa ceva, nici eu n-am crezut.

| Hyperion7 a răspuns:

Eu eram somnambul, știu că zicea maica mea că mergeam prin casa de nebun, dar nu cu mâinile în fața laughing

| dullcat a răspuns (pentru Hyperion7):

Mai bine decat sa mergi la vecini.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Somnambulii vorbesc intr-adevar in somn, dar putini merg in somn. Nu am auzit de somnambuli care merg cu mainile in fata cand merg in somn!