| sergyu_2590 a întrebat:

Merge calculatorul foarte greu. Nu am virusi, dar nu stiu de ce. Am kaspersky ultima versiune si nu mi-a detectat nimic. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| rey a răspuns:

Prima etapa ar fi sa verifici daca antivirusul are liceenta sau e in perioada de incercare, si ultimul Updade.
A2a etapa dai complete scan la toate partitiile.
Daca nici asa poate s-a,, stricat'' Windowsul, formatează, cât timp formatezi scoţi netul, laşi doar tastatura şi mouseul, înainte să formatezi dai un reset la bios, refaci setările(obtional reset bios)
Incerci sa crackuiesti windowsul daca nu ai liceenta sa nu pui blacklistate.
Apoi dupa ce ai instalat, pornit netul downloadezi AGNITUM Outpost free.
daca persista problema deja e hardwere si trebuie un service.
Succes.

| xuanbou a răspuns:

Incearca sa reinstalezi windows-ul.

| mersifrumos a răspuns:

Mai intai fa ca atunci cand porneste calcualtorul, sa se deschida doar ce programe vrei. o gramada de programe ruleaza in calculator, fara ca macar sa ai nevoie de ele.
acelea iti mananca RAM, procesor, resurse, calcualtorul merge mai greu, ca urmare se inchide si mai greu
incepe prin a bifa doar ce vrei sa porneasca odata cu calculatorul
Start->Run->scrie msconfig->tabul Startup->bifeaza doar ce iti trebuie
Calculatorul merge greu si daca ai un Windows vechi, mai vechi de 1 an
Reinstaleaza sistemul si totul va reveni la normal

| sergyu_2590 explică:

Windows service pack 3, placa video 9400 geforce, ram 1, 50 GB...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"mersifrumos"... dar pentru windows 7 cum se urmeaza procedura ...pentru ca este alt format si in lb romana