| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Merita sa am spray lacrimogen la mine? Eu traiesc in Iasi, iar dupa parerea mea nu prea sunt oameni periculosi pe aici, niciodata nu am avut altercatii cu nimeni. Merita totusi sa am avand in vedere ca nu stii peste cine dai?

12 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Da, ar fi o idee buna. Poate nu o sa il folosesti dar si daca ai nevoie o sa fie bine sa il ai.

| Sofer a răspuns:

Dacă umbli prin cine știe ce locuri noaptea de exemplu ar cam trebui sa ai la tine un spray.

| LPCTSTR a răspuns:

In ce context il vei folosi? Acasa? In scara blocului? In autobuz? In bar?
Eu zic ca daca sunt oameni in jurul tau, te vor putea ajuta in orice situatie pentru care un spary ar putea fi folosit.

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru LPCTSTR):

Când sunt singur seara târziu, prin locuri intunecoase

| LPCTSTR a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Sa zicem ca da, poate, insa nu stiu ce poti cauta tu seara de nebun prin locuri intunecoase, fiind constient de riscul intalnirii cu "talibani".

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru LPCTSTR):

Mai ies pe afara cu prietenii, ma mai duc la internet cafe

| LPCTSTR a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Pai voi presupune ca atunci cand iesi cu prietenii, nu te duci prin padure ca sa intri in oras si nici ca sa te duci la internet cafe, deci care mai este rostul?
In fine, daca crezi ca este abolut necesar, da-i bataie.

| siriusblack98 a răspuns:

Eu unul am mereu un briceag sau box de otel la mine.Eu traiesc in Bucuresti.Nu stiu cum este in Iasi dar aici sunt niste zone in care e mai bine sa ai ceva in buzunar decat sa nu ai. Spray-ul lacrimogen trebui sa stii cum sa-l folosesti.Sugerez sa exersezi cu unul ca sa vezi cat de repede se declanseaza, cum si la ce distanta se duce jetul, cat de precis.Multi intr-o situatie tensionata si-au dat singuri cu el in ochi sau au nimerit pe langa atacator din lipsa de experienta. Exemplu foarte recent este Tequila care a dat cu el si in agresor, si in iubitul ei, si pe langa agresor.

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru siriusblack98):

Ar fi prea departe sa îmi iau briceag, la caz de se întâmplă ceva vreau sa sperii atacatorul nu sa transform într-o bătaie sangeroasa

| ywar a răspuns (pentru siriusblack98):

Nu stiu ce mai faci daca unul te suprima cu o arma de la o distanta de 2 m - 2, 5 m. Briceagul si box-ul sunt considerate arme albe si poti fi ridicat de politie.

| siriusblack98 a răspuns (pentru ywar):

Vezi-ti ma omule de treaba ta si lasa-ma cu scenarii si teorii ca nu te-a intrebat nimeni nimic.

Răspuns utilizator avertizat