| Iosuat a întrebat:

Merita sa trec de pe Android pe iOS, ce facilități exista? Sau dezavantaje? Fundă

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Citeste 7 motive, decide:

1 GOOGLE. Fiind produs de Google, Android se sincronizeaza mai bine cu Gmail, Google Maps sau Google Calendar. Tot din acest motiv, update-urile ajung mai rapid pe Android decat pe iOs.

2 BATERIA. Pe Android poti sa schimbi bateria telefonului, ceea ce este un lucru bun pentru ca aceasta se degradeaza in timp.

3 MEMORIE. Majoritatea telefoanelor cu Andoird iti permit sa adaugi card SD pentru memorie in plus. Pe produsele Apple nu se poate asa ceva.

4 CUSTOMIZARE. Android permite instalarea de aplicatii cu care poti sa-ti aranjezi ecranul in ce fel doresti.

5 INCARCAREA USB. Telefoanele cu Android se incarca si prin cablu standard USB, mult mai comun decat Lightning Plug de la Apple.

6 HARDWARE DIVERS. Sunt mult mai optiuni de hardware pentru telefoanele Android, de la ecrane de 6 inci si pana la display curbat.

7 PRETUL. Nu toate telefoanele cu Android sunt ieftine, insa exista exemple de top care costa la jumatate de pret fata de iPhone.