| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a aparut un neg pe degetul mare de la mana dreapta, iar eu l-am rupt nestiind ce este si pielitele ce mi-au ramas pe langa le-am taiat cu foarfecuta. ce trebuie sa fac? mi-am pus rostopasca si usturoi, dar pe langa acel loc unde a fost negul mi-au aparut cativa negi mai mici. exista un remediu naturist care sa imi vindece ceea ce mi-am povocat singura? trebuie sa mareg la un medic specialist pentru a-l arde?

3 răspunsuri:
| BAIATUL110 a răspuns:

Si eu am unul si am mers la doctorita mea de familie si ea mi-a zis sa cumpar ulei de ricin si sa frec negul cu el...[in decurs de 2 saptamani ] si dupa aia o sa dispara si nu o sa mai apara happy

eu nu prea cred...insa eu o sa ma duc sa`mi faca o operiatie deaia...sa il arda sau ceva de genu happy fiindca e urat si inestetic straight face

| TheHGlife a răspuns:

Taie degetul, singura solutie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am citit pe mai multe forumuri si sunt foarte multe remedii, dupa cum zice lumea. Am un neg pe fata si de vreo saptamana ma dau cu VEROLIT (l-am cumparat de la farmacie). A inceput sa se usuce si mi-a curs si un pic sange...nu stiu daca e de bine, dar mi-am propus ca in urmatoarele zile sa consult un dermatolog ca sa fiu sigura ca sunt pe calea cea buna!