| nobody_9468 a întrebat:

Mi'a instalat cineva bluetooth'ul pe calculator, dar n'am idee unde sa umblu ca sa'mi vada telefonul.Scrie"Please select the bluetooth device want tu use" si trebuie sa aleg intre:USB, UART, PCMCIA, BCSP.Este deja ales USB'ul dar spuneti'mi unde sa umblu sa'mi vada telefoanele, presupun ca nu e activat... Puteti sa radeti de mine, dar sunt paralela cu calculatorulwinking

Răspuns Câştigător
| twink a răspuns:

Mai intai, trebuie sa pornesti btooth la telefon. la selectie respectiva nu "usb" alegi pentru ca nu ai conexiune intre PC si telefon prin cablu. Trebuie ca disp btooth sa fie conectat la pc si apoi pornesti aplicatia respectiva "btooth manager" etc si ai undeva scan for devices sau radar search si ar trebui sa-l gaseasca. daca nu te descurci id meu:relilocco si in limita timp disp incerc sa te ajut

1 răspuns:
| sereday a răspuns:

Daca e pornit bluetooth pe pc ar trebui sa fie iconita din bara albastra. Dai click dreapta pe poza sau mp3, etc si send to bluetooth (e prima proba)