| Lorenushh a întrebat:

Mi-a murit bunciul si am nevoie de niste statusuri tristecrying

Răspuns Câştigător
| PustoaicacuochiiCaprui a răspuns:

Buna Lore! Paii si mie mi-a murit bunicul si am compus o poezii pe care o ador! Nu e status dar e o poezie superba si suna cam asa :

De ce eu ma gandesc mereu
La soare si la luna.
Caci ele au o viata,
Prea lunga si prea buna.

Nu pleaca dintre noi
Cum a plecat si el
Bunicul meu
Un om prea bun.

Si atunci cand am aflat
Pamantul s-a cutremurat.

Si inca mai astept o zi
Cand el va veni,
Cu inima indurerata
Si ma va striga cu glasul sau " Nepoata "

Ti-a placut?

8 răspunsuri:
| Miina a răspuns:

Buna.
Si mie mi-a murit bunica acum 4 saptamani, dar nu am pus un status ca sa arat asta. Poate si pentru ca nu-mi place sa dau explicatii si de-astea.
Perioada aia aveam la status "sad" sau "straight face" si atat.
Sper ca te-am ajutat!

| Gesara a răspuns:

Sfaturi triste?! Ma daca ti-a murit bunicu fa ce iti vine in minte plangi, joacate daca nu iti vine sa plangi nu plange mie mi-a murit tatal si nu am intrat pe TPU sa cer ''sfaturi triste''.

| Lorenushh explică (pentru Gesara):

Te`a intrebat cineva ceva? Asta simt si asta fac. Daca nu ma poti ajuta nu mai intra sa iti racesti gura degeabahappy