| 4ndra216466899433578 a întrebat:

Mi-a spus un baiat de la scoala ca ma place, iar eu i-am spus ca il plac, dar nu vreau o relație cu el. După ceva timp, s-a purtat foarte frumos cu mine si am crezut ca încă ma place, iar eu ca proasta i-am spus ca il plac dar răspunsul lui nu a fost pe placul meu. Mi-a spus ca are iubita. Nu stiu ce sa fac, sa mai vorbesc cu el la scoala?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Comporta-te normal, colegial si amical.
Nu-i da motive sa creada ca esti afectata de refuzul lui, mai ales ca primul refuz a fost al tau.
Vorbeste cu el exact asa cum vorbesti cu toti cei din jur.happy

| Violleta2022 a răspuns:

Sa vorbesti cu un coleg, inseaman ca esti respectuoasa, indiferent de situatie.
In ce priveste comportamentul lui, mi se pare perfect normal si corect, fiindca el nu a facut nimic gresit. Ti-a spus ca te place si ti-a cerut prietenie, iar tu l-ai refuzat.

Acum ce mai vrei de la el, odata ce l-ai refuzat?
Si-a facut deja alta prietena si evident nu mai contezi deloc pentru el. De baieti nu-ti bati joc cum faci cu papusile, ca sunt umani, au si ei sentimente, sufera si ei... tu nu crezi ca el nu a suferit cand l-ai refuzat?

In viata trebuie sa faci lucurile cu bun simt si tact, ca sa nu faci oamenii sa sufere, fiindca intotdeauna situatia se intoace si te loveste, ca un bumerang.

| 1997onur a răspuns:

Are iubita tu nu existi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate a vrut sa spuna ca te place ca si colega, cunostiinta, nu neaparata ca o potentiala partenera.
Poate a vrut sa-ti testeze reactia, banuind ca-l placi si voind sa vada cum reactionezi.

Daca are iubita nu prea ai sanse cu el.