| nocomment_4400 a întrebat:

Mi-a venit sambata dimineata ciclul pentru prima oara si mi-a curs doar sambata si duminica atat azi dimineata nu aveam nimic...este ceva normal?
Ma cam sperii...:-ss
Multumesc funda

7 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

La primul ciclu este normal.Organismul este in maturizare si are nevoie sa atinga apogeul maturitatii.Nu te speria de speriat poti sa te sperii numai daca ti-ar curge mult si incontrolabil dar faptul ca a fost doar un pic asa e la inceput.Vu timpul se va normaliza.

| Tooooo a răspuns:

Stai linistita e ceva normal s`ar putea sa nu iti mai vina o luna doua dar nu te ingrijora e inregulaa:* skumpo si cati ani? ca la 13 ani ar fi ce`l mai normal sa iti vinaa

| micutsa19 a răspuns:

Este ceva normal nu ai de ce sa te sperii, asa e prima oara...

| AnnaDee a răspuns:

Buna, draga!
Nu este nimic iesit din comun, daca la tine a durat doar atat nu e anormal. Depinde de la o fata/femeie la alta.
Nu trebuie sa te sperii, esti in drumul spre a devenii o adevarata femeie.
Apropo: este, de fapt, menstruatie, nu ciclu, desi toata lumea spune asa.

O zi buna iti urez!

| AnYkA52 a răspuns:

Nu, asa e prima oara, dar sambata si duminica ti-a venit mai mult sar putin putin si maroniu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,este ceva normal.Nu ai de ce sa te sperii.De ce nu vorbesti cu mama ta?

| ella1515 a răspuns:

Mie cand mi-a venit pentru prima data m-a tinut 10 zile.asa este prima oara te tine putin sau mult, o sa ii ia ceva timp pana sa se regleze asa ca nu-ti face griji, esti la inceput si e normal. daca o sa ai asa si in continuare poti sa te duci la o femeie ginecolog si te va lamuri ea si eu am fost cam rusinoasa dar m-a linistitbatting eyelashes:*