| IUseMcDonaldWifi2000 a întrebat:

Mi-am achizitionat recent o Tarabana si este un instrument destul de galagios. Eu stau intr-un apartament si as vrea sa stiu la ce ore as putea sa bat la tarabana fara sa am probleme cu politia.

1 răspuns:
| Hyperion7 a răspuns:

Pai,după cum scrie pe site-ul politiei romane, citez:
"tulburarea liniștii locatarilor între orele 22, 00-8, 00 şi 13, 00-14, 00 de către orice persoană prin producerea de zgomote, larmă sau prin folosirea oricărui aparat, obiect ori instrument muzical la intensitate mare în localurile sau în sediile persoanelor juridice, în locuințele persoanelor fizice sau în oricare alt loc din imobile cu destinația de locuințe ori situat în imediata vecinătate a acestora;"
Deci, între orele 22⁰⁰-08⁰⁰ și 13⁰⁰-14⁰⁰.