| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Mi-am adus aminte ca atunci cand eram mic obisnuiam sa stau si sa ma holbez la stele cu ceilalti copii dupa ce oboseam de la jucat alergatea si pititea.Si cand ma uitam pe cer incercam sa numar stelele, normal ca ma dadeam batut pentru ca erau foarte multe.Am observat ca nu mai e aceeasi priveliste,sunt foarte putine in comparatie cu ceea ce vedeam atunci, din ce cauza? Pur si simplu nu mai e acelasi cer impanzit de stele

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cel mai probabil din cauza poluarii luminoase. Mergi in locuri mai adecvate pentru acest lucru.

| haileewatson a răspuns:

Nu le vezi din cauza poluarii