| android12 a întrebat:

Mi-am cumparat un pc cu procesor Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3. 40GHz x 8 ‎(3. 40Ghz), 12 gb ram hdd de un TB si placa video NVIDIA GeForce GT 530 de 2 gb.ce parere aveti? e bun de ceva? merge orice joc pe el? cam cat ar costa in Romania? eu l-am luat din Italia

12 răspunsuri:
| Borsko a răspuns:

Placa video e veche. si tocmai placa video conteaza in jocuri! Ia-ti una noua.

Cat despre pret, in Romania ar costa in jur de 22 de milioane.

| Borsko a răspuns:

Dar in rest componentele sunt foaarte bune!

| android12 explică (pentru Borsko):

Dar jocurile imi merg toate care sunt acum si care vor aparea? adica imi vor merge farcry3 max payne 3 crysis 3 si cele care o sa mai apara?

| Borsko a răspuns (pentru android12):

Nu prea o sa-ti mearga din cauza placii video :/ Ai investit prea mult in celelalte si ai bagat foarte putin in placa video care e cea mai importanta! Ia-ti una nou si o sa-ti mearga jocurile timp de ani de zile. Mai ieftina si buna ar fi un ATI 7850

| android12 explică (pentru Borsko):

Cum zici tu k nu imi va merge k eu am jocurile si imi merg la detalii maxime mai informeaza-telaughing)))

| Borsko a răspuns (pentru android12):

Cum zici tu, placa ta video tot un **** ramane

| android12 explică (pentru Borsko):

**** ramai tu fraiere daca nu stii mai bine taci decat sa dai informatii gresite

| Borsko a răspuns (pentru android12):

Daca tot esti asa bazat si informat, smechere de ce ai mai intrebat?

| TuttyFk a răspuns:

Da placa video e cam iesita din ' peisaj ' nu o sa ai cine stie ce performanta de joc cu acea placa important e si modelul nu, numai cati Gb are. iti recomand o nVIDIA gtx 550 sau 560 e pacat sa lasi pc cu placa aia video cand ai un i7 si 12 gb ram

| android12 explică (pentru TuttyFk):

E de 2 gb placa

| TuttyFk a răspuns (pentru android12):

Tocmai ce spuneam nu conteaza ca e de 1gb, 2, 3 sau 4 conteaza modelul foarte mult

| TuttyFk a răspuns:

Scuze vroiam sa zic o placa video Nvidia gtx 650 nu 550 ca si astea sunt bune da e avantajos un gtx 650 sau 660 merge super la jocuri in combinatie cu o memoria ram pe masura si un procesor Intel core i3, i5, i7 cu ivy bridge