| Baiattt a întrebat:

Mi-am facut si eu canal de youtube si as vrea sa ma lamuriti in legatura cu cateva chestii :

1.In cazul vizualizarilor cum se procedeaza? Ca am vazut ca daca dau de mai multe ori pe video meu se pune mai multe vizualizari laughing si nu inteleg cum se ia... adica daca dau de exemplu de 1 mil de ori pe videou meu o sa am 1 mil de vizualizari sau cumlaughing?

2.Doar muzica gratuita (adica cea care se poate downloada nu?) si cea din biblioteca youtube se poate folosi? Iar daca folosesti o muzica cu drepturi de autor si el accepta atunci imparti banii cu accea persoana din acel video sau?

3. Daca vreau sa am 2 canale, cum fac in legatura cu verificarea contului, ca imi cere nr de telefon si eu am doar unul singur si trebuie sa primesti mesaj si etc sau in legatura cu contul bancar cum faci bagi tot acelasi cont ca la primul sau?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. Au ei un sistem mai complicat de numerotare a vizualizarilor sunt sigur. Nu stiu daca e public sau nu dar in mod sigur daca vezi videoul de 1 mil de ori de pe acelasi Ip nu vei avea 1 mil de viewuri

2. Daca folosesti o melodie cu drepturi de autor trebuie sa te intelegi cu autorul. In principiu e nevoie de un acord, nu prea se cer bani in situatii de genul.