| CARDHU a întrebat:

Mi-am facut un ID. de messenger si cand adaug pe cineva in lista imi apare numele acestuia. Vreau ca la toti prietenii mei la ei in lista sa apar sub un alt nume decat cel de acum pe care mi am facut id! Adica daca am id X si Y cand intru pe mss le apare X si Y a intrat eu vreau sa apara Z si cand intru vreau ca lor sa le apara ca a intrat Z. cine imi zice cum sa fac primeste FUNDA!

3 răspunsuri:
| Heng a răspuns:

La cei care i-ai adaugat, nu mai ai ce sa le faci. Pentru cei noi: deci intrii, le dai add, iar la a doua pagina, putin mai jos unde scrie "Send your name with this request as" Apasa "change" si pui acolo ce vrei. E, daca te adauga ei, atunci cand iti apara fereastra in care le dai accept, putin mai jos scrie "change display name" si dai click pe casuta mica alba din dreapta si scrii acolo ce vrei tu. O alta metoda ar fi sa te adaugi singur in lista si sa dai click dreapta pe numele tau si mergi la "Contact details", iar acolo sus de tot, in primele campuri, scrii cum vrei tu sa apari la ceilalti membri din lista ta. Succes!

| CARDHU explică (pentru Heng):

Pai si trebuie de fiecare data sa scriu la " Send your name with this request as" cum vreau sa apar eu pentru cel pe care l-am adugat?

| Heng a răspuns (pentru CARDHU):

Exact. Sau incerci a treia varianta. Atunci nu mai e nevoie, dar pentru cei pe care deja i-ai adaugat, ramane asa.