| JackieSue a întrebat:

Mi.am luat si eu skateboard ca toti pustii, dar nu prea stiu sa merg pe el. Poate ca unii zic ca. i usor, dar nu stiu sa schimb directia nu stiu cum sa-l controlez...etc. Poate ma ajuta careva daca stiti sa mergeti pe sk8 chiar va rog.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cauta pe cineva care se stie bine, sa te invete. Este relativ usor de stapanit, asemanator bicicletei sau schiurilor. Tordeauna sa fii pregatit de cadere (inghemuindu-te) dar sa nu-ti fie frica.

18 răspunsuri:
| andi a răspuns:

Praktica, practika si practika!

| TipulVerde a răspuns:

De cat timp il ai? daca mergi pe el de vreun an si inca nu poti ai o problema... dar daca de abia ti l-ai luat, se vede ca deja te-ai plictisit de el pentru ca te plangi ca nu te place si de aia nu poti sa mergi (in a way)... sfatul meu: exerseaza, exerseaza si....hmmm....mai era ceva... a, da: exerseaza. Poate vei avea noroc si-ti vei rupe mana sau piciorul cat de curand. Oricum, succes in fracturi! happy

| zu a răspuns:

Daca nu faci asta, pentru ca iti place.si doar pentru ca au toti pustii, cam aiurea pentru ca te vei plictisi.roaga pe cienva sa te invete.

| kufu a răspuns:

Exerseaza! Doar nu crezi ca toti au stiut sa mearga din prima! Uita-te la prietenii tai cum fac... Cauta filmulete pe net... Oricum, daca l-ai luat doar ca sa fii cool... tine-l in mana si da-te tare big grin Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tipic toti se apuca de skate pentru ca e cool, ce ma bucur ca nu va apucati de aggressive rolling chiar ma bucur.Totusi un sfat cauta-i pe cei cu skate din orasul tau poate aveti skatepark sau nu stiu intalneste-te cu ei si roaga-i sa te ajute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te uita la el, exerseaza mereu. Daca te uiti la filme, nu capeti experienta.
Urca-te pe el, turteste-ti tirtita si juleste-ti coatele pina inveti sa mergi.
Pe urma cauta locurile unde se aduna ceilali pusti si o sa inveti de la ei smecheriile. Sa nu te enervezi daca or sa te mai si ia la misto, toti au trecut prin asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca ceva. Nu iesi pe strada. Rupe-ti oasele prin parcuri, "e mai sanatos".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate daca vrei sa inveti sa mergi pe el joacate cu el pe covor.la mine a functionat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te inteleg E GREU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am skateul de doua zile si deja stiu sa merg un pic pe el daca tu nu poti su nu poti, nu poti si ia-ti o bicicleta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am de 2 zile si deja stiu sa merg pe el daca tu nu poti si nu poti mai bine ia-ti o bicicleta.Cool!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am skate de 1 zi stiu sa merg pe el si sa fac ollie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pandabloo exerseaza si reusesti eu am de 2 luni si deja pot manual ollie si kickflip si sa merg desigur. exerseaza si reusesti u, incearca sati mentii echilibrul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cauta pe google, uitete pe youtube la"how to sk8ing for beginers''. Intreaba-i pe cei din gasca sau el simplu du-te intr-un sk8 parca sau la rampe si intreba vreun tip/tipa.In plus, se mai leaga si prietenii. Sper sa-ti fiu de folos, Bobo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exerseaza! nu ai nevoie de un proferionist ca sa te invete acest lucru.

| RandyKiffOrton a răspuns:

Vreau sa am si eu skateboard, dar deaocamdata ma multumesc cu unul vechi al unui prieten. Trebuie sa ai echipamentul necesar si sa exersezi intr-una. Informeaza-te de pe internet si succes. iti recomand sa incepi de pe loc, iar cand incepi sa te misti sa iti iei mult avant. Trebuie sa-ti iei si o placa profesionista. Nu umbla cu jocariii. Mult succes!

| atomic a răspuns:

O lista cu cele mai populare skate shopuri romanesti: http://sk8ing.ro/skate-shops/

| Jhonyb_4494 a răspuns:

Ai incercat sa mai slabesti axele sa miste ca asa poti schimba directia mai usor