| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am rupt cateva cosuri de pe umar si acum mi-au ramas semne.
Ce sa fac sa mi se refaca pielea * sa o am ca inainte.

3 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,pai in primul rand sa nu ti le mai rupi niciodata,cel mai bine ar fi sa iti cumperi o crema de cosuri,fie de la avon, fie sa mergi la un dermatolog, iar in al doilea rand pielea nu mai are cum sa fie la fel peste noapte, tot ce poti sa faci este sa astepti, cu timpul se va reface dar asta nu se va intampla maine sau poimaine ci peste ani.Bye bye!

| TheYonutz19 a răspuns:

Te duci la soloar si iti dai cu spirt, sau la medicul de familie si o sa iti dea o reteta cu o alifie ..pt problema tawinking

| enola11pink a răspuns:

Ştiu eu o soluţie care am folosit-o pe propria piele, deci ai nevoie de vreo 20 de flori de crin şi aproximativ 200 g de alcool etilic(spirt curat), pui într-o sticlă florile de crin torni alcoolul şi laşi la întuneric cîteva zile, după care începit să ungi semnele cu această soluţie de 3 ori pe zi cel mai normal, aceeaşi procedură se poate face şi cu florile de păpădie...e o reţetă de-a bunicii şi e destul de eficientă! Baftă!winking