| anonim_4396 a întrebat:

Mi as dori mult dacă puteți sa mi oferiți o încurajare sau un sfat legat de problema mea!
Sa încep, de a lungul timpului am fost prea axata pe mine, sa mi iasă totul bine și sa reușesc și tocmai de asta am avut și mici greseli, normale, cum are orice om și m-am judecat mereu pana mi s au implementat convingeri foarte neadevărate despre mine, zic neadevărate fiindcă numai când îmi vin in mine ma fac sa mi pierd controlul și sa nu ma simt in largul meu, iar când ele nu exista ma simt eu insumi și reușesc orice îmi propun
Sa spun și despre aceste gânduri, deci de la grădinița am vrut sa fiu "perfecta" sa zic așa și nu știam de câte lucruri sunt capabilă așadar eram putin de tot închisă, firea mea e tare deschisă, vorbăreață, amuzanta etc, însă eram la grădinița și de la grădinița mi s-a implementat ca o "trauma" fiindcă mi s-a spus ceva ce eu nu am fost niciodată și cumva creierul a perceput asta, știu ca am avut și eu emotii ca orice copil și mi s-a spus o singura data ca as fi timida si ascultând asta mi s-a implementat in minte ca dacă ai emotii esti timid si știu conștient cum sunt ca nu i așa, însă subconștientul numai când îmi aduce in minte acel cuvânt ma face sa înnebunesc pur si simplu, am încercat orice si nu pot sa mi l scot, recent am avut o mică emoție la prezentarea unui proiect la un examen si iarăși acel gând complet neadevărat, eu sunt îndrăzneața de fel, adică mereu când am fost eu insumi am putut orice chiar si fără sa am pic de emotii însă acel gând cumva mi-a completat personalitatea, mi-a pus o eticheta ce nu ma reprezintă, fără gânduri ma simt liberă, reușesc oriceeee vreau sa fac, sunt cum îmi doresc, am reușit multe pana acum și am mare tupeu și curaj oriunde ma duc, cum sa scap de gândul asta? Care îmi limitează viața, in sufletul meu știu ca pot foarte multe sa fac, dar vreau sa mi creez alte convingeri și sa ma simt eu insumi sa fac ce îmi doresc ca de putut am dovedit de n ori ca pot!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la psiholog, vorbește cu preotul!

| LostForForever a răspuns:

Cât timp îți va pasa ce spune niște ratați niște oamenii care te Invidiază și spun multe rahaturi despre tine in numele tău care nu sunt adevărat nu văd de ce sati pese mai ales când tu stii adevarul mai ales când tu stii ca nu este adevărat ce spun niște oamenii care îți vor raul și te invidiază nu ar trebuie sati pese nu-i mai bată in seama lăsai sate judece cât vor ei sa spună orice vrea ei despre tine tu stii adevărul cu adevărat asta este tot ce Conteză

| anonim_4396 explică (pentru LostForForever):

Iti mulțumesc mult!?

| LostForForever a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta este adevarul frate ai grija de tine nu Mao pune la suflet și inima ce spune toți ratați bafta