| anonim_4396 a întrebat:

Ma puteți ajuta cu ceva va rog? Cum poti elimina un gând din subconștient? De-a lungul vieții m-am tot identificat cu tot felul de personaje negative, nici nu aveam motiv sa fac asta, tocmai ca nu-mi plăceau de ele, erau introvertite etc, ma tenta cumva sa zic asta despre mine, de teama sa nu fiu ca ele, știu ca suna ciudat și mi s-a implementat in subconștient, eu de gel sunt o persoana îndrăzneața, amuzanta, vorbesc cu toata lumea, sunt foooaaaarte vorbăreață, curajoasa și reușesc mereu orice îmi propun, nu prea am temeri și am reușit multe lucruri, dar judecată proprie e singura mea teama. De ex pentru voi ce înseamnă sa fii îndrăzneț? Și tupeist? Eu știu ca sunt îndrăzneața fiindcă nu mi-e frica de nimic, de fel sunt foaaarte vorbăreață, vorbesc cu oricine, nu ma intimidează nimeni și pot orice, sunt mai rece de fel, nu sunt emotiva deloc, însă e ceva ce ma trage in jos rău și mi s-a tipărit in creier, eu simt ca pot face multe lucruri și odată am avut și eu mici emotii și mi-am pus in minte ca are legătura cu timiditatea sau ca as fi așa dar sunt normale emoțiile știu asta, cum pot scapă de gândul ăla va rog spune-ți mi…? Numai când spre acel gând ma face sa nu mai fiu eu, eu știu ca pot face multe și acel gând ma oprește, știu ca nu ma definește cum pot vedea asta? Ma sperei rău acel gând fiindcă e departe de ceea ce eu sunt și nu ma lasă sa evoluez, eu ma și adaptez repede cam la orice, am cântat și la nunți, nu mi-e teama de nimic și dacă îmi e pot controla, dar cum sa scot acel gând și sa inteleg ca am făcut multe pana acum și înseamnă ca asta sunt acum?

4 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

Scrie mai puțin.
Cheers

| anonim_4396 explică (pentru FreddieM):

Gând subconștient control negativ "cheers" laughing

| FreddieM a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok.
Cheers

| Endita4689 a răspuns:

Găsește-ti alte preocupări, ca să nu te mai gândești și analizezi atâta!