| ralucaralu a întrebat:

Mi-au aparut pe cap niste coji(pielea e rosie)care ma mananca si se pare ca se cam extind. Ce poate fi? Am citit despre dermatita seboreica; se cam aseamana dar sper sa nu fie asta, deoarece e cronica.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la un dermatolog pentru investigații amănunțite și un tratament specific.
Pa, pa.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Un consult la un medic dermatolog poate sa-ti rezolve aceasta problema.

| ReveuseKaari a răspuns:

Serios de vă înţeleg. În loc să mergeţi la medic voi staţi pe net şi întrebaţi? Du-te la specialist, noi NU te putem ajuta. Chiar dacă ar fi un medic pe aici nu ţi-ar putea da un diagnostic fară să te vadă.

| Beibiii_4715 a răspuns:

OMGSH! si verisorul mheu arewinking
s-a dus la doctor si a spus ca are varicelastraight face
Consulta un doctorwinking

big grin

Trebe sa stea 2 saptamani in casawinking
sa nu iei pastile! bea ceaiuri, compot!

si mananca supe!
Asha o sa iti treacawinking
F U N D I T S A?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma si eu am aceasta problema si nu ai ce face.Dermatologul mi-a dat o crema cu care trebuie sa dau pe zonele inflamate, dar trebuie sa dau mereu ca altfel apare iar.Credema ca e cel mai rau lucru care mi s-a intamplat.Plus ca de la un timp o sa inceapa sa iti cada parul!