| Marius7121 a întrebat:

Acum doua luni am fost diagnosticat cu dermatita seboreica, eram iritat pe frunte, pe nas si in jurul nasului.Medicul dermatolog mi-a prescris samponul selsun si o crema special pentru iritatii faciale, vad ca mi-a facut bine, ma simt foarte bine, nu mai mai mananca pielea, nu ma mai ustura si numai am bubite. Sunt sanse sa imi reapara iar? Am inteles ca dermatita seboreica nu poate fi tratata, ci doar tinuta in fraucrying( adica voi fi nevoit sa urmez tratament toata viata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| protos87 a răspuns:

In principiu dermatita seboreica necesita un tratament de lunga durata. Exista anumite episoade de eruptie cutanata si vei fi nevoit sa reiei tratamentul.

| CremaDermatita a răspuns:

Buna as dori sa te ajut, tocmai m-am intors din strainatate, si eu am fost rapus de aceasta malarie sa zicem..de cativa ani si cu ajutorul unei creme..am reusit sa tin tot absolut sub control.

In Germania am vorbit cu N persoane despre astea cu foarte multe persoane specializate si am reusit sa fac impreuna cu ei un program extraordinar care nu te va lasa balta nici acum si nici peste 10 ani.

Chiar se poate tine sub control si se merita, daca doresti mai multe informatii te rog da-mi un email pe : cremadermatita@yahoo.com

SE POATE SE POATE!