| anonim_4396 a întrebat:

Mi-e frica ca o sa rada de mine colegii daca vin la scoala cu extensii de par...ce sa fac, cum sa nu-mi mai pese de parerea celorlalti?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Inveti sa tratezi situatiile de genu cu umor, e cea mai buna arma si da cel mai bine in ochii celorlalti

| Violleta2022 a răspuns:

Dar ce spune conducerea scolii, nu te intereseaza?

| xrapalexx a răspuns (pentru Violleta2022):

Am mai vazut fete cu extensii la noi in liceu...

| CleanHeart a răspuns:

Sa faci mereu ce-ti place tie, lumea oricum judeca fie din invidie fie din alte motive cum ar fi fustrarile happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru CleanHeart):

Eu cred ca trebuie sa faca ce-i place in masura in care: nu incalca legea, nu incalca termenii si conditiile scolii sau regulile locale si ca ce face nu afecteaza pe nimeni.
Bineinteles ca bunul simt trebuie sa fie prezent intotdeauna.

| CleanHeart a răspuns (pentru Violleta2022):

Exact.

| devilshelp a răspuns:

Daca ai sub 15 ani si vrei sa incepi sa porti extensii atunci documenteaza-te mai bine si vezi ce efecte daunatoare au pentru parul tau natural. Plus ca la varsta aia nici nu ar trebui sa te intereseze de lucrul asta, ar trebui sa fii naturala. Daca chiar vrei sa porti si iti stau bine atunci mergi cu ele asa, dar nu iti garantez ca profesorii nu iti vor zice nimic, mai ales daca parul tau natural e scurt

| xrapalexx a răspuns (pentru devilshelp):

Am 18 ani, dar am parul foarte filat si scurt, nu mai suport sa l port mereu in coc...sa l ascund

| devilshelp a răspuns (pentru xrapalexx):

Atunci poarta-le, dar ai grija si la profesori pana la urma

| Violleta2022 a răspuns (pentru xrapalexx):

Daca ai parul deja scurt si filat, lasa-l asa pana mai creste, nu atarna extensiile de el, ca va arata urat.
Ai rabdare, vine iarna si poti purta caciula, iar in primavara vei avea parul mai lung.

| Catalina990099 a răspuns:

Dacă ție îți place si te simti bine asa, nu te intereseaza ce spun ceilalți. Oamenii sunt răutăciosi.
Totusi încearcă ceva cat mai natural.

| Treaem24 a răspuns:

Dar de ce iti pasa de parere lor daca tie iti place cum arăți si te simti bine nu ei trebuie să se simtă bine în pielea ta tu trebuie nu crezi