| Crisstttina a întrebat:

Mi-e frica sa-i spun ca-l plac, daca ma respinge? dara o sa reactioneze altfel decat ma astept eu? ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| diana121 a răspuns:

Buna big grin Eu zic ca inca sa nu ii zici. Imprieteneste`te cu el, intreaba`l chestii despre el. Si cand crezi ca il cunosti foarte bine, atunci sa-i zici big grin Eu m`am cam grabit cu un fost "Prieten" si acum isi bate joc de mine, deci. Nu fa greseala asta, vei suferi mult. happy

8 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Eu zic să nu-i spui, altfel vei fi blestemată!

| Smiiilee a răspuns:

Eu zic sa nu ii zici, asteapta sa faca el primul pas, daca isi da seama ca il placi, sau daca ii spui, o sa isi bata joc, happy si stiind ca il placi va face ce v-a vrea din tine happy

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Sunt lucruri in viata pentru care merita sa risti,altfel regretul ca nu ai facut-o va fi mai persistent decat esecul.E vreun timid care trebuie,,stimulat,, nu? Poti sa-l abordezi direct,ori poti sa deschizi o cale de dialog. Cere-i o carte de care ai avea nevoie, iar daca ti-o aduce poti sa-l rogi sa-ti spuna in mare despre ce e vorba, ori poti sa-l rogi sa te insoteasca undeva. Odata,, sparta gheata,, restul vine de la sine.Mi-ai amintit o etapa frumoasa din viata mea.Eram anul 3 in liceu si nu prea-mi cunosteam colegii, pentru ca faceam sport de performanta si pregatirea scolara o faceam pe la scoli diferite, chiar in judete diferite.Nu iesisem cu fete, dar cand reveneam aveam o colega care ma intampina altfel.Inainte de vacanta de iarna a anului 3, in ultima saptamana,a venit la mine cu o pereche de manusi,o caciula si un fular,lucrate de ea,si un buchet de crengute uscate, dar frumos legate cu fundita si puse in cornet de celofan.Mi le-a intins si cand mi-a dat crengutele, mi-a spus :,, Nu cred ca meriti flori, alea sunt pentru oameni mai sensibili,,.Am iesit amandoi vreo 4 ani, dar s-a terminat totul pentru ca erau alte vremuri si nu m-a putut urma.

| TudyCFR a răspuns:

Fii puternica spune-i ce simti te respinge nu trebuie sa suferii fii puternica si asta il va durea cel mai tare il va face sa sufere si va inebuni cu gandul ca nu tea putut accepta pentru ca tu nu vei mai avea nevoie de el cautati fericirea si in alta parte

| Crisstttina explică:

Uneori in pauza se uita la mine si imi zambeste happy acum cateva zile m-a luat in brate cu o mana si a plecat fara sa apuc sa-i zic nimic. Nu stiu. mi-e cumva sa ma bag in seama cu el.

| Darcklight a răspuns:

Du-te la el si spune-i direct o sa fie bine, iti doresc succes.

| messingaround a răspuns:

Mai bine ii spui. Si daca te respinge, ce se intampla? Poate te place, iar tu iti ratezi sansa! Curaj!

| dem0lat0r a răspuns:

Offff, e greu, te cred, e foarte greu sa'i spui. Dar gandeste'te ca nu o sa ti se intample nimic daca ii spui. Exista doua posibilitati, sa fie okay, sau nu. Daca da, jackpot, daca nu, timpul vindeca orice. Sfatul meu, fa'ti curaj si spune'i. Nu o sa te manancehappy