| Anonim297 a întrebat:

Am 15 ani si imi place de o fata din clasa alaturata. Vorbesc cu ea de 3 luni (prin mesaje) si astept momentul sa ii spun ca o plac, dar mi-e frica de cum o sa reactioneze... Va rog sa imi dati niste sfaturi ca nu am mai avut vreo iubita. Cum sa ii spun ca o plac? ( precizez ca nu am iesit cu ea )

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine o chemi sa iesiti decat sa-i spui c-o placi si vezi daca accepta si cum se comporta si ii spui cu timpul c-o placi daca esti sigur ca si ea te place.

| Aasdfghj a răspuns:

Daca nu va cunoasteti si nu sunteti prieteni, cu siguranta ca o sa fuga mancand pamantul. laughing Pentru moment, ar fi bine sa faci cunostinta cu ea, sa faceti lucruri impreuna. Asa ii dai sansa sa vada cum esti tu cu adevarat si poate ajunge sa te placa.

| Anonim297 explică (pentru Aasdfghj):

Am uitat sa specific ca ma vad cu ea zilnic pe holuri si ma emotiobez foarte tare cand o vad!

| siriusblack98 a răspuns:

Deci ca sa inteleg si eu, va intalniti zilnic pe hol la scoala dar vorbiti numai acasa prin mesaje? Adica fata in fata nu vorbiti deloc? Cum vine asta si din ce motiv? Adica la tine zici ca emotiile dar ea nu vine sa iti zica un ''buna'' nimic? Alta chestie, daca ii tot scrii de 3 luni de zile, fii sigur ca deja stie ca o placi.Crede-ma ca ele isi dau seama cand simtim ceva, noi ne prindem mai greu in schimb.Si iti zic sincer, cand ii vei spune ca o placi sa nu o faci sub nici o forma printr-un mesaj.Ii spui fata in fata, direct si fara ocolisuri sau loc pentru interpretari de orice fel.Bafta cu gagica!

| Anonim297 explică (pentru siriusblack98):

Mersi de sfat, noi ne salutam dar ea sta pe hol cu prietenele ei si nu vreau sa ma bag in seama ca magarul. Oricum mersi de sfapt