| anonim_4396 a întrebat:

Mi-e imi place de un baiat de la mine din cartier dar nu stiu daca si lui ii place de mine dar uneori imi zic ca ii place dupa felul cum se uita la mine dar nu stiu ce sa fac sa ii zic sau sa nu ii zic ca il plac ca eu sunt foarte timida si odata am vrut sa ii spun dar dupa m-am razgandit. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| LoveToHate a răspuns:

Stiu ca e greu.Si eu sunt timida,nu imi pot exprima sentimentele.
Dar nu trebuie sa fi asa.Ia-o usor! Vorbesti cu el,va imprieteiti mai mult, apoi se naste aceea chimie si totul va esti la iveala.
Dar si tu trebuie sa-i dovedesti ca-ti place de el.Ii zambesti, ii spui ca iti place de el cand zambeste sau cand face glume.