| Anonymous1247 a întrebat:

Mi-e rușine să cânt chiar și când sunt singur acasă sad. Ce să fac? Știu că am voce dar nu știu ce să încerc să cânt. Ceva sfaturi?
P.S.: Sunt băiat

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cântă o melodie care îţi face plăcere, sau în care te regăseşti.

| Nastia a răspuns:

Citeste carti despre increderea in sine.

| vali1985 a răspuns:

Incearca sa te gandesti la un lucru frumos cand canti.

| LeonardoDiCapra a răspuns:

Nu vreau sa te descurajez, dar si eu trec prin ce treci tu.Ba din contra, eu am avut o "mica cariera muzicala" pe la 10-11-12 ani, dar s-a terminat urat.
Acum, chiar si la orele de muzica prefer sa nu cant,sa fiu ascultat din teorie, chiar daca stiu sigur ca am voce.
Ciudat cum unele chestii te fac sa te inchizi in tine iremediabil, nu?

Oricum eu iti urez succes! Macar tu sa poati face ceva cu talentul tau!

P.s. nu-ti fie rusina sa canti! Lume v-a barfi oricum, iar daca esti barfit esti popular!
O persoana populara este una despre care se vorbeste, fie de bine, fie de rau!

Bafta!

| Izomer a răspuns:

Gandeste-te ca nu iti taie nimeni capu' daca incerci sa canti. Daca ai voce, profita de asta, multi vor, dar putini au!
Lasa rusinea deoparte.
Nu faci nimic cu ea!

Traiasca Romania!

| dragos9234 a răspuns:

Lasa rusinea la o parte.
Nu castigi nimic daca esti rusinos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am trecut prin acelasi lucru [sunt fata], dar chiar acum sunt singura acasa, si am intrat pe site karaoke party si am cantat vreo 3 ore.Imi dadea scor tot urat sau de amator dar asta e, poate tie iti e mai bine.Si mie imi era rusine sa cant chiar si singura dar de azi nu mai imi e.Incearca si tu, o sa iti placa.

| Alishia a răspuns:

Alege o melodie care iti place si pe care o stii, cand esti singur acasa, da muzica tare si canta, nu te aude nimeni, bine doar mobilaoh go on

| rebecutzaa a răspuns:

Poti sa gasesti rime! sau chiar cantece pe care le asculti!

| AlecssUhm a răspuns:

Poti canta ceva ce te duce intr-o lume a ta, depinde de gusturile talehappy.