| PumpkinDoll a întrebat:

Mi se pare mie sau sunt singura care crede ca oamenii "saraci" sunt la fel ca cei "bogati" cateodata? Deci vad pe cineva care poarta Gucci, LV...etc,incep sa zic"Uita-l si p'ala ce sufera,i-a dat taica-su bani,da-l dracu" si "Mama,uite am Versace, saracilor, hahaharolling on the floor"Deci orice majoritate, indiferent de unde provine e super stupida.Si in acelasi timp, orice comunitate are oameni faini dar minoritari.

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Mai "saraci" mi se par aia care isi cumpara numai haine si incaltaminte fake pe care scrie mare "Nike", "Supreme" etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Bondarel99 a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Ma refeream si la saraci cu duhul nu numai la bani happy

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns:

Cei bogati nu simt nevoia sa arate ca sunt bogati prin haine la suprapret. Serios, cunosc doua familii de multi-milionari in euro, oameni cu studii care chiar au muncit sa ajunga acolo, nu fac afaceri cu statul si nici nu sunt corupti/penali. Ei bine, nici unii nici altii nu se imbraca cu nebunii de-astea de mii de euro. Multi i-ar categori chiar ca "ponositi" daca i-ar vedea prin oras. P.S. Nu sunt genul de zgirciti care vor sa fie cei mai bogati din cimitir. Isi fac concedii pe Coasta de Azur sau prin insulele nu-stiu-care, au "n" angajati si proprietati imobiliare, insa pur si simplu au prioritatile corecte. Si cel mai frumos e ca si-au crescut si copiii de mici sa invete sa pretuiasca munca, nu le-au dat tot la bot sa devina niste beizadele drogate si imbecile, cum sunt multi dintre copiii celor cu bani de la noi (si nu numai).

| Crackman a răspuns:

Cel mai bogat om din lume are o imbracaminte de 200 de euro sa zicem
Cel sarac poart 600 laughing de euro. Acum vezi cum sunt bani aruncati

| Jus7t a răspuns:

Nu ești singura, din atâția oameni de pe glob sunt șanse mici să gândești doar tu așa din punctul asta de vedere.
Nu judeca omul după haine, indiferent că sunt scumpe sau ieftine, proștii sunt la fel de proști indiferent de ambalaj.
Ambalaj diferit, aceeași marfă.
Dar sunt mult mai mulți proști aroganți și nesimțiți printre aia bogați, asta e clar.

Răspuns utilizator avertizat