| Dani_Daniel_1999_As2O a întrebat:

Mie- frica de diavol,iad,extraterestri,fiinte supranaturale,intuneric, paianjeni, wicca. Intrebarea mea e cum sa scap de fricile astea?

8 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Gandeste-te ca exista o sansa destul de redusa ca aceste fiinte supranaturale (ma indoiesc ca exista, dar presupunand ca da) sau manifestari din sfera paranormala sa se intersecteze cu realitatea, in general. Iar Wicca este doar o religie ca oricare alta, cu destul de putini adepti, si nu implica, in general, practici din magia neagra. Cat despre paianjeni, poti chema pe cineva sa ii dea afara din camera sau ii poti ignora, avand in vedere ca cei pe care ii gasesti in casa sunt, de obicei, inofensivi. Sau poti citi despre toate aceste subiecte pana cand inceteaza sa te mai sperie - e chiar interesant.

| Wehrmacht a răspuns:

In primul rand, daca o sa ai vreodata copii sa ai in considerare ce ai scris aici in legatura cu religia inainte sa le spui tu sau nevasta-ta/parintii vostri de astea.

In al doilea rand, frica ta de extraterestrii ma depaseste iar paienjenii nu au ce sa-ti faca, nu avem ca paianjen periculos decat vaduva neagra parca... ceilalti sunt inofensivi, nu pot decat sa-ti intre prin urechi sau nas cand dormi si poate sa surzesti sau sa-ti ajunga in plamani dar nu sunt sanse sa se intample asta deci stai linistit...

| cristimihailov a răspuns:

Du-te odata la un psiholog, incearca sa mai vezi niste prieteni, mai multe comedii nu ar strica sa vezi.

| Dani_Daniel_1999_As2O explică (pentru cristimihailov):

happy ma frate daca mi-e frica de rau, urat inseamna ca am nevoie ce phiholog?

| cristimihailov a răspuns (pentru Dani_Daniel_1999_As2O):

In momentul in care aceasta frica devine prea mare, personal consider ca da.
E bine sa tii astea sub control...

| Deea_Andreea_1989_vPly a răspuns:

Fi barbat si cheama estrateresti la tine si dale bataie!

| Dani_Daniel_1999_As2O explică (pentru Deea_Andreea_1989_vPly):

Mai iei peste picior si crezi ca sunt un nebun? laughing

| Miliardar_NeaMarin_1954 a răspuns:

Trezeşte-te la realitate!