| Kiduuuu1445 a întrebat:

Mie imi place de un baiat, si ceea ce mi se pare mie bine e ca sunt prietena foarte buna cu el. Imi zice tot ce-l supara, daca are vreo problema imi cere sfatul, etc. happy. Acum vine ultimul clopotel, si vreau sa fac poze cu cei de a 8-a. Dar imi este rusine sa ma duc la el si sa-i zic,, Hei, nu vrei sa facem o poza ". Eu sunt mai timida. Cu toate ca vorbim foarte mult si fata-n fata si prin mesaje. Si i-am dat mesaj, in care il intrebam daca vrea sa faca poza cu mine la sfarsit de an si a zis,, sigur ca da! D'abia astept ". Ce credeti? Cum sa-i spun?
Eram suparata si i-am zis ca imi pare rau ca nu mai tinem legatura dupa ce pleaca la liceu. SI mi-a raspuns :,, ce ai mai? Ai innebunit? eu sper sa tinem legatura. Vreau mult. Asta daca vrei si tu! ".
Si i-am mai zis ca vreau sa ma imbrac in fusta si mi-a raspuns :,, Opaaaaa. D'abia astept sa te vad >:. big grin. el nu e genul mistocar, nesimtit, fustangiu,, etc. Ce credeti despre toata astea?

5 răspunsuri:
| Special_girl a răspuns:

Eu cred ca te place, dar ca sa fii sigura ai putea sa-l intrebi.Maine spune-i ca vrei sa ai o poza cu voi(ca amintire), sigur va accepta.

| wanda a răspuns:

Ma! voi aveti o relatie de pura prietenie si atat...nu mi se pare ca te.ar placea.sau nu stiu... e posibil dar in sur de 20%! te considera doar amica lui

| mirunaioana a răspuns:

Eu cred, de fapt sunt ferm convinsa ca te place si probabil ar vrea sa fie cu tine dar nu stie ce parere ai tu, daca zici ca intr-adevar nu e genul de baiat nesimtit.Nu mai fii timida! Treci peste timiditate si fa urmatorul pas.Nu mai fii asa rusinoasa si du-te si spune-i ce vrei. Fa poza cu el si treci peste rusine. Spune-i direct ca iti doresti foarte mult acea poza cu el. Te inteleg foarte bine cand spui ca iti e rusine pentru ca si eu am fost asa si chiar si acum mai am momente de rusine dar foarte rar.Si stii de ce? Pentru ca mi-am impus sa nu mai fiu asa de timida si rusinoasa si intr-un final chiar am reusit desi a fost un drum greu.Eu cred ca ar trebui sa fiti impreuna tu si acel baiat pentru ca observ din ceea ce spui ca il placi foarte mult si fara niciun dubiu si el pe tine.Incearca sa faci pasul asta in relatia ta de prietenie cu el si poate vei avea noroc si va iesi ceva foarte bun din chestia asta.Incearca,nu ai nimic de pierdut! Daca nu risti, nu castigi!
Fa chestia asta doar daca te simti pregatita, dar eu cred ca asa ar trebui sa fie si lasa timiditatea deoparte in situatia asta.
Lasa lucrurile sa vina de la sine! Mult succes!

| ladygaga_9914 a răspuns:

Cred ca te placethinking sau doar vrea sa fie prietenul tau.
mai intai afla daca te place. daca ai zis ca sunteti asa buni prieteni il poti intreba chiar tuhappy
bafta

| spin a răspuns:

Pe langa prietenia voastra mi se pare ca mai e ceva si din din partea lui.
"vreau mult.asta daca vrei si tu" suna putin amenintator...adica nu e doar o simpla relatie de prietenie...parerea mea.
bafta!