| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Deci e vorba de fostul prietenhappy. Pe 30 decembrie (anul trecut) i-am dat eu un mesaj d'asta luat de pe net(ca vreau sa-i multumesc ca m-a facut fericita si chiar daca au existat certuri si cuvinte urate intre noi, ii multumesc sincer si imi pare rau daca l-am suparat cu ceva) si mi-a zis ca sa inteleg ca nu ma poate iubi, ca e singur, dar ca nu vrea o relatie. Apoi am mai vorbit putin pe 31 si mi-a zis ca nu are prietena si ca nu vrea sa se impace cu fosta prietena, ca nu regreta absolut nimic din ce-a fost intre noi si ca daca vreau sa-i dau mesaje sau ceva, sa-i dau ca nu se supara(mai demult, cam pe la inceputul lui decembrie, mi-a spus sa nu-i mai dau mesaje sau ceva ca are prietena si nu vrea sa se certe cu ea din cauza mea). Am lasat-o asa si nu l-am mai cautat(in sensul sa-l sun/sa-i dau mesaj).
A mai intrat acum vreo saptamana si l-am intrebat ce face, ce-a mai facut de Revelion etc. Mi-a raspuns si nu prea aveam subiecte de discutiesad si a inceput sa ma intrebe daca cunosc pe x, pe y si daca il intrebam de ce, zicea ca intreba si el.
Acum a intrat pe mess si i-am lasat mesaj ca daca nu se supara sa-mi dea si mie nr lui de telefon ca l-am sters cand ne-am certat si ca il vreau ca sa vorbim ca amici. Nu a raspuns atunci(ca el intra de pe telefon, sta logat, dar nu e tot timpul pe mess) si mi-a lasat doar nr fara sa mai zica ceva.
De ce credeti ca face toate astea? Spera la o impacare? Nu vreau sa-l intreb direct daca vrea sa fie din nou cu mine(nu sugerati asta), dar ce sa fac sa-mi dau seama. Si ce sa mai vorbesc cu el ca nu avem prea multe puncte comune(el cu serviciul eu cu scoala, nu avem prieteni comuni si mi se pare aiurea sa fac ca el- sa intreb daca cunoaste pe x sau pe y). Help!

Răspuns Câştigător
| ionut7782 a răspuns:

Faza este ca nu ii mai pasa de tine.intrebarea este alta de ce il mai cauti tu pe el? mai tii la el poate dar daca vreia sa se mai impace cu tine cauta sa te cucereasca din nou si sa se poarte frumos cu tine.concluzie/laso moarta ca nu mai vrea sa fie cu tine.vezi-ti de viata ta si uita-l.

3 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui explică:

Te-as crede @ionut, dar de ce mi-a mai dat numarul de telefon? Recunosc ca i l-am cerut, dar putea sa nu mi-l dea. Si de ce ma intreba daca cunosc pe x, pe y. Chiar il interesa pe el?
Si mai revin cu o intrebare(de vina e incapatanarealaughing): sa-i dau mesaj pe telefon/ sau vreun bip? Adica e ceva gresit sa-i dau un bip?

| bogdan74688 a răspuns:

Eu zic ca e un idiot, dar luand in calcul majoritatea, e pur si simplu doar un barbat normal :p sfatul meu e sa-l scoti complet din viata ta, si sa mergi mai departe; e cel mai bine pentru amandoi happy dar mai ales pentru tine

De impacare nu cred foarte mult; ce face el acum e sa se joace cu tine - un pic de suspans, un pic de ambiguitate, si crede-ma ca-i face placere happy arunca o privire cu ochi de psiholog la comportamentului lui, si analizezi ceea ce el face, si o sa-ti dai usor seama; nu privi ca fost partener, ci mai rece un pic - totul se va clarifica in timp happy

Sa zic neaparat ceva despre voi 2, nu pot nici eu, nici altcineva, cu exactitate, deoarece doar voi stiti in esenta toate detaliile >.

| Ofatamisterioasa13 a răspuns:

Ar fi trebuit sa nu fi atat de dura cand ai sfatuit`o! E ranita si o inteleg, inceraca sa treci peste acest moment si nu-l mai cauta tine minte Cine te iubeste te CAutA!