| anonim_4396 a întrebat:

Am fost la un concurs de geografie si acolo era o fata de ma place.Eu initial am crezut ca e o gluma,am intrebat pe colegele ei, mi-au zis ca da, iar cand am ajuns acasa(Eu fiind din Olt-judetul iar ea din Neamt)am cautat-o, i-am trimis cerere de prietenie pe Facebook(am si pus o poza la profil cu mine).
Nimic. La fel si la mesaje.Chestia e ca ar putea fi timida, iar eu nu stiu ce sa mai fac ca sa pot vorbi cu ea.
Ma gandesc sa sterg Facebook-ul meu(am o parerea cam proasta despre Facebook; aici e o alta treaba)
Ce mai pot incerca?
Sa fie prea rusinoasa?
Sa fie suparata pe mine?
PS. stiu ca nimeni nu poate stii ce gandi ea dar vreau alte variante.Mentionez inca o data ca ea nici la cerere dar nici la mesaje nu mi-a raspuns.(am pus o poza cu mine dar nimic)

7 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Man... scuze ca iti spun dar e al naibii de departe.

Am fost si eu intr-o relatie de genul si crede-ma... NU SE MERITA.

Una este sa stea la cateva strazi distanta, sa va puteti intalni mereu... sa o atingi si alta este sa vorbiti pe Facebook.

Stiu cum te simti. Mai demult cineva mi-a spus exact aceeasi chestie si nu l-am ascultat laughing

Eu ti-am zis doar... decizia iti apartine.
Este lumea plina de fete okay.

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

Stiu asta.Problema e ca vreau sa stiu daca ea vrea sa vorbeasca cu mine sau nu.

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu iti raspunde atunci sunt mai multe variante :
- poate este plecata undeva *este vacanta, nu?*
- nu are chef de vorba/nu vrea sa vorbeasca sau nu vrea sa te simti jignit asa ca mai bine nu raspunde
- poate ca este rusinoasa si nu stie cum sa raspunda *putin probabil dupa mine... oricine stie sa spuna un "buna" sau "hei, ce faci... nu am putut sa-ti raspund atunci"

Repet, poate este plecata pe undeva. POATE
Nu o intreba direct daca vrea sa vorbeasca. O sa pari disperat.
Daca te ignora atunci nu ai ce face...

Daca este plecata atunci o sa vada mesajele si o sa-ti spuna ceva *dar s-ar putea sa treaca vacanta pana atunci si sa nu mai aveti timp de vorba*

Oricum... succes! big grin

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

E activa pe Facebook(si-a schimbat poza de profil)

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Uh... atunci te ignora man. Sorry. Nu ai cum sa nu vezi notificarile de mesaje...

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

OK. multumesc. am sters pana la urma Facebook-ul
am 2 variante:1.e mult pra timida; 2.nu stie ce sa vorbeasca cu mine.
PS. si eu sunt timid dar nu la modul extra.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am vazut ca mi-a citit mesajul(de vineri)
astept sa vad ce va spune...