| dya a întrebat:

Mie imi place de un baiat...si el ma place:X.asa si am rugato pe o pritena de-a mea sa vb cu el si sa il intrebe daca vrea sa se combine cu mine, insa eu i-am zis prietenei mele ca vreau sa ii fac lui o farsa adica sa imi bat joc de el. (dar nu e adevart de fapt eu tin la baiatul acestalove struck muult). si na el a zis ca da vrea si ca o sa vorbeasca cu mine sa ma intrebe daca vrea sa fiu cu el. Problema e ca nu ii pot spune prietenei mele ca mie chiar imi place de el pentru ca ar zice la toata lumeaa si ar rade si asa, si na daca o sa fiu cu el ea o sa ii zica ca e de fapt o farsa iar eu nu stiu ce sa fac sa nu ii zica pentru ca nu e adevarat. Ce sa faclove struck?

8 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Ii spui prietenei tale ca de fapt tu il placi, si faza cu farsa a fost o scuza ca sa te ajute cu baiatul acelahappy. Si daca rad ce? Voi va placeti si atat happy

| VoiceWithin a răspuns:

De ce conteaza asa de tara parerea lumii? Hai sa fim serios cu parerea lumii nu vei castiga nimic, vei avea doar de pierdut... daca tu esti fericita cu el e bine doar spune-i in fata stai cu el de vorba pe mess vorbiti si voi de amintiri thinking sa fie o atmosfera
placuta si va ve-ti simti bine unul langa celalalt happy doar vorbeste cu el si totul va fi bine

| ana2205 a răspuns:

Daca chiar iti place tipul nu ar trebui sa iti fie rusine cu el, e alegerea ta, poti sa stai cu cine vrei si consideri ca te merita. Daca prietena ta vrea sa te barfeasca problema ei, insa daca o face iti va dovedi ce fel de prietena este...asa ca nu te mai ascunde asculta-ti inima si fa ce e mai bine.

| MoNy_5223 a răspuns:

Mie numy pasa ce zice sau ce face lumea asa ca i-as spune prieteney mele adevarul si as continua relatya cu prietenul meu...:Xtongue

| DramaQueen163 a răspuns:

Vorbeste cu prietene ta si explica-i ca tu il placi pe el cu adevarat, si roag-o sa nu spuna nimanui daca este cu adevarat prietenete ar intelege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mare nevoie de ajutor!

| mihneatomescu a răspuns:

Pana la urma tot afla prietena ta... Kat sa dureze farsa? Sau ea poate ii zice lui odata surpriza farsa sau kv de genu si tot naspa iese pentru tine...

| floresita a răspuns:

Daca tu o consideri o prietena adevarata, poti sa ii zici, iar daca ea o sa spuna la toata lumea, inseamna ca nu este o prietena adevarata... faza asta te poate ajuta si sa vezi ce fel de prietena ai.Incearca!