| pitik43 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare:sa incepem: deci alaltaieri cand ieram la scoala i-am spus prietenei mele daca poate sa-mi faca lipeala cu un baiat ea s-a dus in pauza la el si i-a spus daca vrea sa fie cu mine toti baietii din clasa de la l iau spus sa zica da pentru ca sunt draguta si numai un singur baiat i-a zis sa zica nu pentru ca daca o sa zica da nu o sa mai vb niciodata cu el pentru ca si el ma place si asa baiatul pe care il placeam a zis nu.Si uite asa ieri am trimis-o pe fata aia sal intrebe pe florin "asa il cheama pe baiatul care i-a zis lui ala sa zica nu" daca vrea sa fie cu mine si el a zis nu. Deci nu mai inteleg nimic atunci azis sa zica ala nu ca nu mai vb cu el si acu nu vrea sa fie cu mine. dati-mi UN SFAT PLZ PLZ CE SA FAC CA FLORIN SA MA PLACA SI SA FIE CU MN CONVINGATOR RASPUNS FUNDA+VOT

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Florin al tau e acum suparat ca tu ai vrut sa fii cu un coleg de-al lui.Lasa-i timp sa vada ce vrea,o sa-l preseze si colegii lui, nu-i nevoie s-o faci tu.Tu doar asteapta, deja ai facut destul. Daca el vrea sa fie cu tine ti-o va spune la un moment dat.Nu-l stresa, ai rabdare.Bafta!

| mgtow a răspuns:

Nu te ingrijora si lasa timpul sa decurga cu normalitate, poti agrava situatia daca obligi pe cineva sa te placa si nu e bine.

| NoChanceForUs a răspuns:

Ai 12 sau 13 ani?

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

1.Ce cuvant urat."lipeala"
2.inainte sa pui o intrebare, nu te grabii la scris, ai multe greseli.
3.Nu cred`ca ai pana in 14 ani.

happy

| SunshineGirl a răspuns:

Ai rabdare cateva zile, sa vezi ce turnura va lua situatia.

| Maryna_1397 a răspuns:

Timpul le rezolva pe toatebig grin

| fafanstefan a răspuns:

Deci...date si tu pe langa el spune-i cai sta bine parul si o sasi dea seama fate placuta nu te lua la cearta cu alte fete...

| Loredana_7953 a răspuns:

Nu te grabi prea tare.Incearca sa ii areti baiatului ca il placi(daca ii asa)iar daca simte acelasi lucru va veni el la tine! Insa nu le da lor satisfactie si lasa lucrurile sa decurga de la sine deoarece tu ai facut primul pas!