| GuBeeBăăi a întrebat:

Toata vacanta de vara m-a placut un baiat. A incercat sa ma cucereasca, si a reusit, dar nu am vrut sa ii spun. In sfarsit, am realizat ca il plac cu adevarat, doar ca s-a intors o prietena de-a mea, si acum ii place si de ea, si de mine. Aseara a intrebat-o daca vrea sa fie cu el, iar ea i-a spus "iti spun maine ". Astazi m-a intrebat si pe mine. Si i-am zis ca ma mai gandesc. Cand mi-a zis prietena mea ca a intrebat-o si pe ea, ne-am simtit jignite, fiindca se joaca cu amandoua, de genu` "e lasa nu sunt cu ea, sunt cu cealalta ". Am rugat o fata sa-l intrebe de ce a facut asta, si el a spus ca i-a zis asta prietenei mele serios, dar cu mine a glumit, si m-a durut. Acum doua zile mi-a facut o farsa cu o fata ca sa vada daca ma face geloasa, si am crezut ca inca ma mai place.
Eu i-am spus prietenei mele ca il plac si ea mi-a zis ca il place, dar ne-am promis una alteia ca nu o sa ne certam pentru el.
Nu stiu ce sa fac, va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| roxypoop a răspuns:

Iai promis asta prietenei tale si ea tie... iar o prietena adevarata nu si-ar incalca promisiunea, prietenia nu se strica pentru un baiat eu zic mai bine sa-l uiti si sa gasesti pe cineva care te place numai pe tine ca sa nu ai vreun conflict cu prietena ta eu asa zic uital si gasesteti pe altcineva

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Se vede ca nu te place. uital nu sta cu el si sa numai cazi in capcanele lui. iar pr ta sa faca ce vrea.

Răspuns utilizator avertizat
| DonAnonymius a răspuns:

Să renunţi la el.Mai are balta peşte.

| BiGaBi a răspuns:

Chear daca il placi nu cred ca ar trebui sa te certi cu prietena ta.sau sa te injosesti pentru un baiat.Baieti care sa te placa mai gasesti dar prietent buni mai rar. Sper sa te ajute sfatul meu!