| asunaaa a întrebat:

Mie imi place foarte mult rock-ul, iar un coleg m-a rugat sa-l ajut cu cumnatasu care asculta manele...cum il pot eu ajuta?

3 răspunsuri:
| TheSearcher a răspuns:

Sunt manelisti mai cunosti, sa spun asa. Cauta cateva melodii al carui ritm consideri ca e mai suportabil (ignora versurile ), mai clasic si trimite-i colegului.

| bteodor a răspuns:

Incearca intai sa il faci sa ai placa muzica usoara apoi un rock mai lent(o balada ceva) si apoi o piesa rock adevarata.Mult succes!(o sa ai nevoie)

| Carmen100 a răspuns:

Wow laughing
De fapt n'ai cum sa il ajuti, rock-ul si manelele sunt 2 stiluri total diferite si, daca ma intrebi pe mine, cine asculta manele n'are cum sa asculte rock cu placere si invers (asta e doar parerea mea). N'ai ce'i face ca gusturile nu se discuta, n'o sa'i schimbi tu parerea. Dar poti totusi sa incerci sa ii pui o melodie mai usoara sa vezi ce reactie are happy