| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre cei ce asculta manele? Dar despre cei ce asculta rock sau rap?

26 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu am nicio parere. Oamenii nu trebuie judecati dupa genul de muzica pe care il asculta.

| RAY a răspuns:

Eu personal apreciez orice piesa care transmite o traire emotionala sau e despre viata, nu vad nimic rau in manelele care exprima o poveste de iubire sau de despartire, sunt piese bune si proaste in orice gen muzical, eu cel mai mult apreciez muzica hip hop care descrie realitatea asa cum este ea cu bune si rele

| Drimmero a răspuns:

Fiecare e liber sa asculte ce vrea el si ce simte,, pasiunea nu ai cum s-o judeci, daca este intr-un mod placut.
Nu judec persoanele care asculta un anumit gen de muzica,, as fi tampit!

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Ai si tu dreptate.

| T0T a răspuns:

Sunt oameni.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Am aceeasi parere

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

De ar gândi toți ca noi, ni s-ar mări comunitatea de oameni.

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Astia care te judeca dupa genul pe care il asculti au mai putin creier decat altii

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Degeaba ai ceva smart dacă nu știi să îl folosești. Așa și cu telefoanele. Le-a dat un bătrân unora să facă un calcul în autobuz, a scos ăla telefonul și i-a dat greșit laughing

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Traim intr-o generatie de prosti, scapam si de astia in 10-20 de ani

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Vin alții, poate mai proști. Eh măcar o să știe să folosească telefoanele mai bine ca noi că tot se nasc cu ele în mână. Sunt fericit pentru perioada în care m-am născut și pentru că mă bucuram de jucăriile alea clasice!

| Mayhem666 a răspuns:

Si eu ascult rock, deci totul e ok. Eu nu urasc persoanele care asculta manele, eu urasc manelelewinking

| AC4S4 a răspuns:

Eu cred ca le place ce asculta. Daca intrebai ce parere am despre aceste genuri muzicale iti spuneam ca nu ma pasioneaza niciunul. Muzica nu caracterizeaza un om.

| FaraNumePls a răspuns:

Mie nu îmi plac

| Deaad a răspuns:

Dispretuiesc oamenii care asculta manele.
Dispretuiesc oamenii carea asculta rock si rap si cand sunt adulti spun ca a fost "doar o perioada".
Stiu ca discriminez lumea.
Stiu ca discriminez prea multi oameni.
Imi place asa.

Ar trebui sa nu ma mai numesc "om".

| anonim_4396 explică (pentru Deaad):

Sunt de aceeasi parere
Pana la 18 ani zici ca esti rapper, ''roacher'' si dupa spui ca a fost doar o perioada.

| BlackRose03 a răspuns:

Nu am dreptul sa judec.
N-am nicio parere despre aceste persoane, fiecare face ce vrea si traieste cum isi doreste.
Nu imi plac manelele, muzica rock sau rap-ul.Fiecare cu preferintele lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu imi formez o parere despre un om in functie de preferintele muzicale, imi formez o parere ( care nu e neaparat definitiva si batuta in cuie ) in functie de comportamentul si felul sau de a gandi.

| DeathOfDreams a răspuns:

Nuj care-i faza cu gusturile muzicale ale fiecăruia rlly

Sâmbătă am ieșit cu niște prieteni destul de târziu afară și voiam să mergem la localul nostru preferat, dar era absolut plin. Prin zona aia, toate localurile faine erau pline și era mult prea frig să mergi jumate de oraș la altele mișto, unde există o probabilitate enormă să fie pline și ele.
Mă rog, idea era că am intrat cu ăștia într-un local mai nașpa, erau câțiva cocalari care jucau table la o masă, muzica era nasoală, iar oamenii se holbau. Tipele semi-dezbrăcate cu o grămadă de machiaj strâmbau din nas.

În timp ce înaintam, s-au trezit mulți să comenteze. Nu i-am auzit de toți, dar era ceva gen "Rockerii n-au ce căuta p-aici"
"nu se pune aici muzică de sataniști". M-am abținut atât de tare să nu mă ridic și să merg să-l dau cu capu de masă laughing

În clasă la mine la fel, am o manelistă care ascultă mereu și se ia de tot ce nu intră-n categoria asta. Și nu critică doar gustul muzical, ci și stilul ce te reprezintă.
De pildă, se uită la tine strâmbând din nas "de ce doar negru? nu porți doliu."

E alegerea fiecăruia. E gustul fiecăruia.
Cum mie nu-mi pasă de ce ascultă ceilalți, în sensu că nu judec, respectul ar trebui să fie reciproc.
Dar majoritatea sunt prea încuiați, prea reduși mental.

Și ca fapt divers, ador oamenii care ascultă rock și rap. laughing

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Fiecare sa asculte ce-i place.

| ălkjmhgf a răspuns:

Nu îmi fac păreri despre oameni doar din pricina a ceea ce ei ascultă.

| ionutborcea a răspuns:

Se zice ca manelisti sunt cocalari
rockari satanisti
raperi sunt cei care isi exprima viata trecuta fost intamplata o traiere rea inamplata in trecut ea facut sa cante in ziua dea azi parearea mea la raperi.

| Axely a răspuns:

Ăm, eu ascult rap, nu văd ceva problemă

| chifteluțaqt a răspuns:

Nu ascult nici un gen de muzică dintre astea. În trecut îmi plăcea mult muzică rock, dar acum nu prea. N-am ce spune despre nimeni, e o prostie să etichetezi un om după genul de muzică ascultată

| Andrei_Crăciunescu_2000 a răspuns:

Ce parere am cei ce asculta manele nu imi plac desi nu imi pasa de
acei oameni. eu ascult rap si nu am ce sa zic despre mine. cei ce asculta rock asculta rock

| anonim_4396 explică (pentru Andrei_Crăciunescu_2000):

Dai dovada de prostie daca judeci asa