| luizza95 a întrebat:

Miercuri noaptea am ramas la scoala peste noapte.Am facut petrecere cu clasa si a inceput sa imi placa de un coleg. A fost ceva neasteptat adica mai mult nu stiu am vazut mai de mult ca parca ma place si era foarte de treaba cu mine asa ca am fost si eu cu el.Am dansat dupa ne-am uitat toti la film si mi-a facut loc langa el.Eu mi-am asezat capul pe umarul lui pentru ca nu puteam sa vad ca stateam pe podea.Pe la 5 dimineata am vrut toti sa dormim si ne-am asezat saltelele una langa alta si am ascultat muzica la ipodul lui. El a fost foarte de treaba cu mine ma intreba dacamai vreau ceva daca sunt bine ma intreba daca mai dansez.Chiar a inceput sa imi placa de el si stiu ca nu o sa am curajul sa ii spun decat daca cineva imi pune un pistol in fata dar chiar vreau sa fac ceva.Acum la scoala nu stiu cum sa vorbesc cu el pentru ca nu prea stam impreuna si nu stiu cum sa ma apropii de el. Ce sa fac sa ma apropii de el adica pana acum nu prea am vorbit pentru caimi placea altcineva.Chiar vreau sa ma apropii de el dar cum?

4 răspunsuri:
| Rioko a răspuns:

Hmm... din cate am inteles el e baiat de treaba.
-Cauta subiecte comune.
- mai invita-l la petreceri de genu sau da tu una
-fii prietena
- ajuta-l intr-un moment dificil
Cam atat imi vine in minte momentan. XCum succes!

| UfA a răspuns:

Draga Luiza! Mai ajutat mult la o intrebare acum ar fi frumos sa te ajut si eu! La sigur ca iti este frica sa-i spui direct ca il placi, dar ar fi bine ca sa te apropii de el cu miii de fluturasi care joaca la tine in burtica si sa-l saluti, sa incepi o discutie. Apoi adu-i aminte de petrecerea de la scoala care la sigur i-a placut si o sa-si aduca aminte de toate detaliile. Apoi spune-i ca ti-a placut foarte mult la petrecere si ca mult a jucat rolul faptul cum el a avut grija de tine si multumestei.Incearca sa afli adresa lui de skype sau alt site prin care ati putea vorbi.Prin asa metoda da-i de inteles ca il placi si apoi totul va veni de la sine. Fa tu primul pas si el ii va face pe 99 pentru tine! :* grabestete pina nu este prea tirziu! Sper ca ti-am fost de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, poate nu este cea mai buna idee, dar poti ruga o colega/prietena sa intre in vorba cu el pe mess sau fata in fata si sa il intrebe ce crede despre tine. Oricum, daca a fost asa grijuliu cu tine e evident ca te place. Vezi cum se comporta in continuare, daca iti da mai multa atentie decat de obicei, cum iti vorbeste si cum se comporta in preajma ta. Daca observi ca te place sau afli de la altcineva ia-ti inima in dinti si spune-i ca si tu il placi sau pur si simplu imprieteneste-te cu el si petreceti mai mult timp impreuna. Daca va placeti reciproc nu poate iesi nimic urat din toata treaba asta smug Bafta!

| ynabubulina a răspuns:

Luiza... cati ani ai? eu spun sa ti faci curaj pentru ca nu ai ce pierde. Sa ai sentimente e cel mai frumos lucru, si nu merita sa irosesti nicio sansa.Cine stie, poate si el te place. si se vor petrece lucruri frumoase intre voi.Succes:*