| meandme111 a întrebat:

Miine vreau sa-i spun unui baiat ca imi place de el...cum sa fac sa nu am prea multe emotii?

5 răspunsuri:
| chitaramea a răspuns:

E cam tarziu... deja a trecut o zi, sper ca nu i.ai zis inca.
Eu te sfatuiesc sa nu faci asta, s.ar putea sa iti para rau mai tarziu, lasa.l pe el sa iti spuna primul ASA E NORMAL
O sa iti fie foarte greu daca ti cu adevarat la el si el iti va zice ceva de genul "prefer sa ramanem prieteni„ si apoi iti va fi foarte greu sa vorbesti cu el si o sa iti fie greu sa uiti de el, asa ca ai grija la ce faci si ce zici. Mie mi s.a intamplat (IMI VINA SA MOR DE FIECARE DATA CAND IMI AMINTESC).

Mai este insa un aspect important... vasta voastra, eu zic sa nu te pripesti

big grin bafta!

| meandme111 explică:

Dar cind ma uit in ochii lui ma blochez si uit tot ce voiam sa-i spun
daca inchid ochii cind ii spun oare ma poate ajuta?

| cristinabya a răspuns:

IN primul rand stiu ca e greu pentru ca te pierzi in ochii lui si inima iti bate foarte tare. Mai bine ai ruga o prietena foarte buna sa il intrebe asa din curiozitate pe el daca te place si daca spune da sa ii zica ca si tie de el. Dar daca vrei neaparat sa i-o spui in fata trebuie sa ai mult curaj. Si indiferemt de ce ti-as spune eu acum sa ii spui, chiar daca ai invata pe de rost lucrurile pe care ii le vei spune cu siguranta, pe moment nu te vei mai gandi la asta si te va ghida inima! E cea mai buna cale. Ai putea exersa uitandu-te in oglinda sau inchizand ochii si imaginandu-ti ca el e in fata ta. Si daca ai mai mult curaj cu ochii inchisi ii poti spune ca trebuie ii sa ii zici ceva si ca iti e putin rusine( si el sigur va intelege) apoi inchizi ochii si ii spui ca de ceva timp il placi si ca ai vrea sa stii daca el te place. Succes mult!

| noris1998 a răspuns:

Emotile sunt bune happy dar totusi te pot impinge la lucruri ciudate happy invata sa le stapanesti ...vei reusii!

| geogeogeorgiana a răspuns:

Buna! Gandeste ca il placi cu adevarat si nu vei mai avea emotii, spune tot din suflet!