| auroraa a întrebat:

Salut, sunt indragostita de un baiat, da eu cred ca sunt indragostita fiindca nu am mai simtit asa ceva niciodata, este cu trei ani mai mare ca mine, si de obicei daca imi placea de un baiat ii spuneam fara frica, insa acum e altfel... vorbesc cu el pe net suntem dintr-un liceu si il vad cam rar, insa miine am ocaazia sa vorbesc cu el, dar cind il vad ma pierd de tot nu pot vorbi nu stiu ce sa fac eu sunt o fire deschisa si imi place sa flirtez insa nu stiu ce sa fac, vreau miine sa ii spun in fata, in curind va fi ziua lui de nastere (pe 8 decembrie) cum as putea sa-i spun ca sa nu par ridicola?

6 răspunsuri:
| LoveDee03 a răspuns:

Nu e bine sa fi timida,il faci sa rada,va povestiti ceva si ii spui ca il iubesti,am invatat pe propia piele ca nu ajuta sa fi timida,asa am fost si eu odata,dar gata,totusi nu pot sa ii spun cuiva ce simt nici cand stie ca il plac deoarece imi este foarte greu dar mai lucrez la asta,nu te place si gata pierderea lui, tu esti sincera, succes!

| LittleAngellll a răspuns:

Fii sincera cu elwinking! Asa este ce cel mai bine pentru ca daca esti timida nu o sa vrea o relatia cu tine...pentru ca cine ar prefera timide?:-s
Si eu sunt timidablushing si din cauza asta nu prea am avut iubiti [vrea 4-5 si eusad] eu zic maine sa ii dai de inteles ca il placi adica sa.i zambesti... sa.l bagi in seama. sau ia.ti inima in dinti tare si zii cal placi pentru ca pana la urma viata noastra e pentru ca sa iubimwinking si daca nu iubim... ce rost mai avem?raised eyebrows
Trebuie sa ne gandim putin si la asta... Iar daca te va respinge sa stii ca nu era el potrivit pentru tine:*
iti urez multa bafta big hug [de obicei baietii mai mari gandesc mai limpede' on the phone
te pup:*

| junkyx a răspuns (pentru LittleAngellll):

Bine spus de obicei

| junkyx a răspuns:

In primul rad ce varsta ai tu si ce varsta are el dar daca nu a dat semne ca te place nu are ros inseamna ca incerci degaba si in plus poate are pe cineva care e cu un am mai mica sau are varsta egala cu el daca tu spre exemplu ai 16 ani si el 19 nu are rost

| MikiiDeea a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa gasesti un moment in care te simti libera si stapana pe tine, fara frica(cum ai facut si pana acum), iar de ziua lui sa ii cumperi un cadou happy (poate chiar atunci sa ii spui ca il placi), iar acesta iti va raspunde; daca spune DA atunci ma bucur pentru tine si va urez o relatie frumoasa love struck; daca spune NU atunci nu trebuie sa te superi (crede-ma, am patit-o si m-a facut de ras in fata intregii scoli, pentru ca am inceput sa plang sad ). sper sa ajute happy. nu prea am experienta :p

| danyela2001 a răspuns:

Cel mai bine e sa ii spuna o prietena foarte buna, asa am facut si eu, dar de fapt eu nu il placeam, ci prietena mea l-a intrebat daca vrea sa fie cu mine si el a acceptat.Mai tarziu m-a intreabat daca e adevarat, eu am raspuns fericita ca da.Asa a inceput o relatie foarte frumoasa, dar din cauza unui baiat ne.am despartit, totusi si acum imi place de el si lui de mine ...deci cine se bate se iubeste, la fel ca in cazul tau el e mai mare cu 3 ani ca mine