| All3 a întrebat:

Mno, Buna, TPU!
De ieri am observat ca aveam putine bubite ca piscaturile de purici, ma jucasem cu un catel big grin... dar azi, inspre seara, si chiar si la scoala[ unde musafirul ar fi trebuit totusi sa plece, pentru ca nu sunt asa de primitoare laughing], totusi, mai spre seara au inceput sa-mi apara multe multe bube, facusem dus de dimineata, si am mai facut inca unul, mi-am schimbat toate hainele,, m-am dat cu spirt, dar nu am vazut urme de "excremente" pe hainele vechi. Si ma gandeam, ce ar putea sa fie? La inceput bubele sunt mari si umflate iar apoi se fac mai micute[insa totusi mari] si cu un punct rosu in varf... Va rog, as vrea macar sa stiu ce e si daca e cazul sa merg la medic. Multumesc anticipat. :]

P. S:Scuzati categoria, dar n-o gasesc nicicum pe cea "sanatate" xD

1 răspuns:
| Aventador91 a răspuns:

Nu sunt expert doctor expert profesor medico-dermatolog, dar s-ar putea sa ai alergie la blana de caine (da, exista asa ceva happy ). Dei obicei bubitele dispar singure dupa cateva zile Te-ai mai jucat inainte cu cateii si ai mai patit asa ceva? Inainte sa mergi la doctor ai putea sa cumperi o crema cu aloe vera impotriva iritatiilor, am auzit ca face minuni.