| Lyndsey a întrebat:

Multi imi spun ca ar trebui sa mai stau la soare ca sunt prea alba(bla,bla, bla).Ma cam supara lucrul acesta si as vrea sa stau sa ma bronzez la soare.In jumatet de ora merg.Cat timp ar trebui sa stau(cate minute,ore)? Cat timp pe o parte, cat pe cealalta? A si inca ceva...ce crema sa folosesc? Crema de soare sau ulei de masline?

Răspuns Câştigător
| mdany a răspuns:

NICI o data sa nu stai sa faci plaja in soarele asta caci in ziua de azi plaja excesiva se rasplateste cu un cancer de piele.(zic din experiente familiare).Ca esti alba sau nu, cei din jur ar trebui sa depuna minimul de efort sa te accepte asa cum esti, nu sa te schimbi tu pentru cativa care isi dau aere de super-pampers.Bine acum nu spun sa nu mergi, insa nu este indicat de la 10-11:00 am pana la 17:00 pm sa stai in soare, caci atunci razele sunt extrem de daunatoare(te arzi incet-incet).Cu pozitia in timpul plajei, depinde de cat de repede te prinde soarele; stai cat te simti tu bine, si foloseste creme ceva de genul nivea, sau etc..caci ieftiniturile astea cu 3lei 2 litri sunt apa de ploaie. Faci cum vrei, eu ti-am dat doar un sfat, acu mai vezi ce mai spun si altii.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu stai doar pentru ca altii zic este gresit.Nu fa ce-ti zic altii.
Poti sa stai dimineata, la orele 11-13 cate 1 ora.Cam 1 ora pe fiecare parte.
Nu trebuie creme speciale, ca doar strica. Eventual te-ai putea da cu o crema de bronzare(iti iei din farmacie). Daca te dai cu crema care te protejeaza de soare nu te vei bronza, logic.
Uleiul de masline nu e bun.

| KarinuTzaa a răspuns:

Sa stii ca nu trebuie neaparat sa te bronzezi la soare. Exista si creme normale care te bronzeaza...De exemplu eu ma dau cu Nivea Sunshine inainte sa ma duc la scoala si poti sa-ti spun ca chiar m-am bronzat!