| fonfulika a întrebat:

Multumesc daca cititi toata asta: ok pretenasi (in special fete) am si eu nevoie de ajutorul vostru mie imi place o fata si nu prea am tupeu sa ii zic asta nu stiu dati-mi niste sfaturi sau ceva... am un raspuns castigator la o intrebare de genu fiti atentetongueentru inceput trebuie sa fii special, romantic, sa nu injuri de fata cu ea, sa nu vorbesti despre fotball sa o inviti in un loc romantic, sa ii dai niste bani chelnerului ca sa fie cat mai romantic(sigur o sa se priceapa te asigur 100%), apoi va plimbati prin centrul orasului si pe la 11-12 noapte ii dai un singur trandafir rosu, intr-un loc unde sa fiti singuri apoi o saruti, dupa toate astea o duci acasa insa pe jos, te uiti in ochii ei, o complimentezi, ii spui apoi ce simti, ea sigur o sa zica ca te iubeste, dupa o lasi acasa si cand va revedeti ii spui ca nu te-ai putut gandi decat la ea, ii spui cat de speciala e, ii spui ceva de ochi, neaparat nu stiu stai ca improvizez: la departare cand te-am vazut prima oara ochii iti straluceau ca mierea ma apropiam si se inverzeau, ca de smarald dar apoi mi-am dat seama ca sunt decat niste sinceri ochi caprui, niste ochi care iubesc si prin care pot vedea ca tu imi vei fii aproape la bine si la greu o sa ii placa ce zicetihappy dau funda (si inca ceva sunt romantic sau trebuie mai putin vreau cat mai explicit) + cateva chestii despre mine urasc footbalul, iubesc inotul nu-mi plac masinile(nu ma fascineaza chestia asta cu masinile) urasc sa injur sa mint (ma dezgusta si imi face greata) a da si niciodata nu mi-au placut barbaritatile ale de cretin cu concurs de ragait si chestii din astea si imi place mult sa glumesc( toata lumea zice ca sunt amuzant) si sunt ff ironic dar sincer nu stiu ce sa cred sunt suficiente astea ca sa impresionez o fata (am doar 12 ani) deci ce ar mai trebui sa fac sau sunt ideal trebuie sa mai adaug ceva va roog spuneti tot puppy dog eyes dau

Răspuns Câştigător
| zuzu199zuzu a răspuns:

Pai chestia cu injuaratu depinde de fata dar in general nu prea ne place.Eu nu am nici o problema cu football-ul pentru ca nu trebuie si tu sa te transforimi intro fetita iar daca transpiri nu e nici o problema iti treace te usuci(bine doar daca pe cea de care iti place nu este vreo fitzoasade genu aaa mam murdarit ma duc acasa sa ma schimb)Despre concursu cu agaituri char nu iti recomand oricum ne se pare chiar scarbos.mai departe despre muschi nu e obligatoriu nu ni se pare ceva extra ordinal dar daca ai avea niste patratele acolo n-ar strica deloc.Mie una imi plac baieti care glumesc care sunt spontani si care fac glume dar cine stie ce prosti.Trebuie sa st si cu baieti dar sa ii dai si ei atentie.ai grija daca si ea vrea sa te bage in seama fi atent ca asta e dovada ca te place.Dar fi atent nu trebuie sa faci schimbari radila la tine daca te plk trebuie sa te placa asa cu esti daca mai ai nevoie de cv spune-mi

7 răspunsuri:
| zuzu199zuzu a răspuns:

Pai eu sunt fata deci cred ca majoaritate chestilor pe care le-ai scris tu mai sus sunt cam pompoase cu trandafiri si deastea.noua fetelor ne place sa ne simtim ca suntem importante ca insemnam cev pentru ceilalti din jur.niste cadouri n-ar strica o floare sau o ciocolata ar fi potrivit.Iar daca nu i-ai spus inca ce simti nu trebuie neaparat sa ii spui asa direct mie mi s-ar pararea cam ciudat poate sa o bagi in seama din ce in ce mai mult si pana la urma o sa ărinda si ea mi multesentimente pentru tine daca mai ai vreo nelamurire intreaba chiar vreau sa te ajut.

| fonfulika explică (pentru zuzu199zuzu):

Aham... si voua va plac baietii care injura, care sunt obsedati de football, transpira, sau fac chestii de genu concurs de ragaituri?
cum sa fie un baiat sa fie dragut sa aiba multi muschi pe el, sau sa nu fie chiar Mr. Muscle? si inca ceva e bine daca sunt spontan(foarte) si nebun(foarte) ce ar trebui sa fac sa stau cu baietii mai mult sau sa stau cu ea?

| fonfulika explică (pentru zuzu199zuzu):

1 mie nu mi-a placut never footbalul nu e o schimbare
2 de injurat la fel nu injur mi se pare de prost gust sincer
3 spontan sunt si glumet
4 cateva patratele am
5 si mie mi se par scarboase chestile de genu concurs de ragaituri
ea se uita la mine dar cand ma uit si eu la ea isi intoarce privirea e bine>?|

| fonfulika explică (pentru zuzu199zuzu):

Imi raspunzi de roog

| zuzu199zuzu a răspuns (pentru fonfulika):

Eu cred ca te place iar ce ai zis uh mai sus e destul de bine incearca sa o bagi in seama si poate sa o deveniti prieteni iar dupaceai probabil ca o sa fie cv intre voi. de vorbit vb cu ea?

| fonfulika explică (pentru zuzu199zuzu):

Da vorbesc si azi mi-a zis ca ma place si suntem un cuplu mersi mult esti cea mai tare primesti funda!

| zuzu199zuzu a răspuns (pentru fonfulika):

Pai chestia cu injuaratu depinde de fata dar in general nu prea ne place.Eu nu am nici o problema cu football-ul pentru ca nu trebuie si tu sa te transforimi intro fetita iar daca transpiri nu e nici o problema iti treace te usuci(bine doar daca pe cea de care iti place nu este vreo fitzoasade genu aaa mam murdarit ma duc acasa sa ma schimb)Despre concursu cu agaituri char nu iti recomand oricum ne se pare chiar scarbos.mai departe despre muschi nu e obligatoriu nu ni se pare ceva extra ordinal dar daca ai avea niste patratele acolo n-ar strica deloc.Mie una imi plac baieti care glumesc care sunt spontani si care fac glume dar cine stie ce prosti.Trebuie sa st si cu baieti dar sa ii dai si ei atentie.ai grija daca si ea vrea sa te bage in seama fi atent ca asta e dovada ca te place.Dar fi atent nu trebuie sa faci schimbari radila la tine daca te plk trebuie sa te placa asa cu esti daca mai ai nevoie de cv spune-mi

| EDY2006 a răspuns:

Incearca cat mai des sa o faci sa zambeasca, impresioneaz-o cu un gest, sau un ajutor pe care nimeni nu l-ar fi facut pentru ea, dar cu atentie sa nu isi imagineze ca esti vreun sponsor ocazional.In plus vorbeste-i deschis, trebuie sa te obisnuiesti cu chestia asta chiar daca cuvintele iti raman in gat, si ai sa vezi in timp ca o sa te considere mai apropiat decat pe altii.Bafta!