| andreea_1536 a întrebat:

Ne-au adus cataloagele cu pozele de sfarsit de generala si trebuie sa criu la fiecare coleg in parte cate ceva.imi puteti da idei va rog,

3 răspunsuri:
| Miha a răspuns:

Ceva simplu...nu complicat... ceva care te caracterizeaza si pe tine si p respectivulwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scumpo, ar fi inutil sa scrii cuvinte sofisticate despre fiecare. Cum au spus si ceilalti, mai bine scrie ceva sincer, din inima si daca se poate, si amuzant. De exemplu, stiu ca la unele scoli, la fiecare coleg se scria o fraza, o replica pe care el o spunea des. De exemplu, aveam un coleg foarte obraznic si tot timpul facea boacane, si cand profesorii ii cereau socoteala, spunea absolut acelasi si acelasi lucru :"Dar ce am mai facut, doamna?!". Asa ca asta am scris la el. Sau ideea asta ar putea fi pusa in practica si la profesori. De exemplu, aveam o profa de romana care dupa ce ne intreba ceva si noi ii dadeam raspunsul, totdeauna spunea "Pe ce te bazezi?". Asa ca asta i-am scris si ei. Acuma eu ti-am dat o sugestie, acum vezi tu cum faci. Sigur o sa te descurci. Bafta! Ai grija de tine.

| osimplafata a răspuns:

Nu te chinui cu poezii si rime aiurea! Scrie ce crezi despre fiecare, putin dar sincer si din inima!