| IRINA STERN a întrebat:

Neata ma, eu sunt Golde si am o dilema...
Facui o poza pe la 5 dimineata, dupa ce am venit de la rev (sunt maniaca, pozez luna de fiecare data cand apare ). No.cand descarc pozele observ ceva ciudat... o chestie mare, ciudata langa luna Nu-mi explic ce este, poza jur ca nu e editata, va rog ce credeti ca poate fi?
http://img695.imageshack.us/i/img1429t.jpg/

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E un fenomen optic. Se poate sa fi fost murdara lentila aparatului. Si eu am sute de poze cu cerculete de astea. Nu e nici o ciudatenie a naturii, stai linistita.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E un fir de praf, un fulg sau o picatura de apa (eventual condens) care se gasea pe obiectiv sau foarte aproape de acesta.

nony
| nony a răspuns:

Asa apare in majoritatea pozelor facute noaptea.Stai linistita, nu e nici un OZN sau vreo fantoma ratacitawinking

| Luori a răspuns:

Apoi, "no"hee hee eu cred ca probabil ningea, si ala este un fulg de nea big grin
Cate poze am eu asa...laughing

Da, sau ceva de la aparat...

Stai fooarte linistita, nu avem inca intrusi :**

| Emeraude a răspuns:

De lamurit ai fost lamurita, e clar ca e din cauza lentilei aparatului, care cel mai probabil a fost murdarita.Se observa si alte cerculete...tot din cauza aparatului sunt.
Acum... remarc perfectul simplu, interjectia "no"... dar hotaraste-te ce esti, olteanca sau ardeleanca? laughing Joke.
Pa-pa!

| Atotstiutorul a răspuns:

E un trucaj ordinar, Rusine Dinu Patriciu!

| MisterKat a răspuns:

Este un orbs: http://www.google.ro/search?hl=ro&source=hp&cu=orbs&meta=&acum=f&oq=

sau: http://www.spiritus.ro/SPIRITISM/aparitii_spiritiste.htm
sau: http://www.spiritus.ro/

Am facut si eu poze de acest gen si in acest cerc mi-a iesit o fata de om, am sa pun si eu poza pe net. Era clar conturul fetei, nasul, buzele. Si in casa am facut langa bradul de Craciun si mi-a iesit asa ceva...

| Kqzu97 a răspuns:

Era murdar ecranul

| zumk1 a răspuns:

Cea mai plauzibila explicatie este asta:

1. Daca e facuta cu blitz. ul o particula aproape de obiectiv se reflecta creeand efectul acela Orbs

2. Senzorul are niste praf pe el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! poate reflektawinkingluna...si mie mi s-a intamplat ceva neobisnuit intr-o zitongue ii faceam poza la o fata iar cand am descarcat-o pe pc deasupra la capul ei a aparut un cerc alb stii u cum au ingerihee hee