| MariaEnache96 a întrebat:

Buna! Am o dilema! Vorbeam cu o tipa pe Instagram. Ne-am intalnit pe o fan pagina cu un cantaret preferat comun. Faza e ca e ciudata. Imi zice ca are 18 ani si dupa un timp zice ca are o sora tot de 18 ani. Si nu, nu sunt gemene. Se incurca in minciuni. Ba zice ca a fost nascuta in alta tara dar vorbeste perfect romama. Ba zice ca de fapt bunicii ei erau straini din alta tara si ea a fost nascuta in Romania, etc. Mi-a trimis un mesaj din greseala, pe care trebuia sa il trimita altcuiva. Si l-a putut sterge ca eu sa nu-l vad. Din ce stiu nu e posibil asa ceva. Pe Instagram trebuie sa stearga amandoi mesajul ca sa nu mai fie valabil. Asa e? Insa ce m-a socat si mai mult este o poza cu ea. Era un selfie in oglinda. Si nu stiu cum a facut ea ca a editat un deget acolo de se vedea deasupra oglinzii. Ca si cand ar fi dat crop la un deget si l-a pus in poza aia. Nu stiu cum sa explic ca sa va dati seama mai bine. A fost foarte ciudat. Si i-am dat mesaj ca nu mai vreau sa vorbesc cu ea. A inceput sa ma roage ca sa ma razgandesc. Dar ea tot insista. I-am dat block si ea isi face conturi si imi da mesaje rugandu-ma sa vorbesc cu ea. E foarte ciudata. Si deja cred ca o sa-mi blochez contul de Instagram sau o sa-l sterg. Pur si simplu ma sperie. Ce parere aveti? Are vreo insemnatate poza aia editata cu degetul? Deci sunt terifiata.

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Face ritualuri de exorcizare, stai deoparte

| Denisa0954 a răspuns:

In spatele unui cont fake poate fi oricine. Asa ca cel mai bine e să stai de parte de astfel de persoane

| MariaEnache96 explică (pentru Denisa0954):

Insa ai auzit vreodata pe Internet despre asa poza de genul editata? Aia ma sperie foarte tare. Am cautat si nu am gasit nimic. Si nu inteleg cum a putut sa stearga mesajul cand nu e posibil asta.

| Indiferent0101 a răspuns:

Probabil e ori vreun fel de pedofil sau alt individ cu boli mintale, blocheaza-i conturile si pune-ti contul de Instagram pe privat, accepta persoane pe care le cunosti si nu iti face griji, e un prost ca multi altii

| MariaEnache96 explică (pentru Indiferent0101):

Am contul pe privat. E blocat oricum.